| TheD3ad a întrebat:

Voi preferati sa va uitati la wrestling (WWE) sau fotbal?

Răspuns Câştigător
| iCappy a răspuns:

WWE in mare e mai popular ca fotbalul.
1 meci de fotbal face cat 3 Raw-uri WWE.
Dar eu oricum le vizionez cu placere pe am2, dar daca ar fi sa aleg, ar fi WWE.
Aa da, nu uita, azi la 22:00 este PPV Batlleground, chiar daca am vz ca stii rezultatele laughing

4 răspunsuri:
| LimonadaBaa a răspuns (pentru iCappy):

WWE-ul e mai popular ca fotbalul in SUA. Daca s-ar face un sondaj la nivel global cred fotbalul ar fi majoritarhappy

| iCappy a răspuns (pentru LimonadaBaa):

Ba nu.
Fotbalul e popular doar in EU, si in 2 locuri din America de Sud (Brazilia si Argentina) in rest majoritatea se uita la wrestling.
+ s-a facut sondaj, si un meci obisnuit face cat 3 meciuri Barcelona-Sevilla (de exemplu) la spectatori ma refer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru iCappy):

Fotbalul se practica la un nivel important in Europa, dar asta nu insemna ca doar aici e popular. Fotbalul ti-l joaca pusti din intreaga lume, in vreme ce wrestling-ul e practicat doar prin SUA la un nivel mai intens.
Nu imi vorbi mie de Barcelona-Seviilla, vorbeste-mi de finala Campionatului Mondial si de Wrestle Mania (cel mai important eveniment din WWE). Intr-o arena WWE si pe Maracana incape cam acelasi numar de spectatori, dar, in schimb, la WWE la televizor se mai uita cateva milioane, in vreme ce la Germania-Argentina s-a uitat intreaga lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer ceva ce e pe bune asa ca ma uit la fotbal.