| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Voi purtați mască pe bicicletă sau o puneti numai sub bărbie?

54 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Nu stiu nu am mai iesit in casa de 4 luni tongue

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai jmeker de Brașov ce te crezi, am locuit pana de curând într-un oraș mare. Păcat ca tu nu știi ce înseamnă să mergi la munca, sa stai intre lume. Precis ai luat covidu de la curierul de îți aducea mâncarea acasă.

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai citit mai sus ca am zis ca poate el mergea mai incet? nu toti merg la fel de rapid

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru NunuNini):

Eu mă duc cu bicicleta peste tot unde e nevoie : la lucru, magazin, car apă cu bicicleta și nu stau la bloc ci la casă

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru NunuNini):

Nu,nu merg pe munte cu bicicleta ci unde e nevoie: prin localitate, prin oraș

| VanillaQ a răspuns:

Nu port pe bicicleta!

| NunuNini a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pana la 30 de ani de ce nu ai invatat sa citesti? Ai vazut ce spune userul?
"în 30 Aprilie | Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Iote):
Exacteu nu vorbesc de competiție ci de mersul prin oraș, cartier mai ales că la mine în zonă circulă des poliția"
Te crezi barbat doar pentru ca poti calari ceva? Invata sa citesti ma degraba.

| NunuNini a răspuns (pentru cfrtobias):

Sau:
în 1 Mai | Katona_Claudiu_1999 explică (pentru NunuNini):
Eu mă duc cu bicicleta peste tot unde e nevoie : la lucru, magazin, car apă cu bicicleta și nu stau la bloc ci la casă

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
Katona_Claudiu_1999
în 1 Mai | Katona_Claudiu_1999 explică (pentru NunuNini):
Nu, nu merg pe munte cu bicicleta ci unde e nevoie: prin localitate, prin oraș.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NunuNini):

Până la 30 ani am învățat să scriu cu diacritice. În DEX nu cred că ai să vezi vreun cuvânt scris așa cum l-ai scris tu. Așa că mai întâi învață să scrii, apoi polemică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Ce om frustrat ești. Logic ca sunt smecher de brașov, am cu ce mă lăuda pentru că eu în 15 minute ajung în Poiană Brașov dacă merg cu mașina, 1 oră și 30 minute dacă merg pe bicicletă. Predeal, Azuga, Sinaia, Zărnești să nu mai zic pentru ca este la câțiva km și pot face și pe bicicletă. Iar covidu' l-am luat de la turiștii inconștienți din alte județe care vin toți grămadă să vadă și ei un oraș de care eu m-am plictisit. Din ăștia gen "în mintea altora" care vin la munte pârjoliti de soarele de la țară sau alte orașe unde se agață harta în cui.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,așa de, sunt frustrat că nu sunt prost ca tine. Ce frustrare pe mine sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Te duci? Dar ce, ai murit? Omul merge, nu se duce. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Dacă erai asa deștept nu dădeai curs comentariilor mele și chiar ma ignorai. Lasă că nici tu nu ești departe de mine.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți-a luat câteva zile sa te gândești ce sa zici, normal că îți arăt că am pierdut din timpul meu citindu-ti răspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Eu și muncesc nu ca tine trăiesc numai în lumea virtuală. Nu am timp ca tine sa stau toată ziua pe site-uri și să fiu băgător de seamă. Pe lângă asta, am și viață personala nu trăiesc numai pe TPU. Se vede când nu ai muncă și nici un hobby. Singurul hobby al tău este internetul și tastatura pe care scrii. În rest din casa când mai ieși? Înțeleg, în orașul tău micuț nu prea ai ce face. Uite că, pe lângă muncă, eu am nevoie de 2 săptămâni să vizitez toate punctele turistice din Brașov și împrejurimi. Nu ca alții care trăiesc într-un oraș cu 19.000 locuitori și numai recolte de cartofi în jur. Însă înțeleg ca fără asta nu avem noi ce prăji în tigaie, asa ca lasă șmecheria și pune sapa în pământ că altfel dacă nu produci nici noi orăsenii smecheri nu vă dăm bani pentru cortofi.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,așa e, frec menta in online că nu muncesc 12 ore pe minimul pe economie ca tine...rușine mie sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Vai de tine. Bine măcar ca te duc picioarele pentru ca nu prea te duce capul. Hai, mai bine ușcheala!

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi că te striga șeful sa ii duci cafeaua.
Parca îmi dă milă de voi ăștia de munciți după ce v-ați ghiftuit și îmbătat in timp ce eu am concediu de sărbători

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Asistații sociali să știi că mereu beneficiază de concediu de sărbători. Din păcate eu muncesc ca să pompez bani la stat, pentru ca statul să țină acasă scursuri ale societății, ca acestea să poată comenta pe TPU și să se creadă oameni mari cu funcții înalte și când colo încă mai umblă cu negrul ăla... Negrul de sub unghii. Încă un pic și cultivi și sfeclă în pământul tău de sub unghii. laughing easy, nu îți mai da atâtea aere pentru că nu ești ventilator. Nu te mai imagina mare manager sau sub manager ca în realitate speli mașini, iar cum nu au fost clienți pentru că a 1 mai și Paștele, iar toți au stat acasă sau plecat în vacanțe, șeful a decis sa își tina afacerea închisă. Of, acum te lauzi ca ai avut concediu pe care l-ai petrecut acasă, la cabana plapumioara și TPU. Interesantă viață mai ai, sincer. laughing mai încearcă altă cheie, poate ai șanse data viitoare cu replicile tale de IQ scăzut.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi permiteam sa plec din tara cu ajutorul social. Așa cum nici tu nu-ți permiți cu minimul pe economie, jmeker de Brașov ce te crezi. Ai familie, sotie, copii? A stai că nu te ia nimeni la cat de incult ești. Uite asta e diferența dintre noi. Că eu îmi permit ce tu nu-ți permiți.
Hai că te pup că văd că te roade prea tare invidia, șmecherașule care cerșește in centru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Am înțeles! Ai plecat ca să fii sclav de occident. Doar lașii fug din țara lor natală, asta după ce și tu ai votat pentru conducerea României, asta cu toate că nici măcar nu trăiești aici și preferi sa fugi. Am înțeles, ești unul din acei români care se laudă că sunt în diaspora și că ne trimite nouă, românilor rămași în țară, euro cu căruța și așa trăim și noi bine. De parcă diaspora îmi achita mie factura la telefon sau achită ratele la bancă. Și câți din ăștia plecați prin străinătate nu am văzut eu și care în realitate trăiau mai rău decât în țara lor natală. Însă nu mai reveneau în țară de rușine și mândrie. Chiar dacă o duceau rău, chiar dacă dormeau prin parcuri sau canale, dar erau în Occident mari oameni realizați. Și se pozau cu mașinile și casele altora sa vadă prietenii de pe Facebook ce bine trăiesc ei, însă în realitate erau abonați la biserica unde trăiau din pomeni. Și adunau lucruri de la gunoi, la fel și mâncare și altele. Și câți din ăștia plecați prin Germania nu am văzut, unde nemții aruncă electrocasnicele pe care nu le mai folosesc, iar românul adună și vinde ca mai apoi să se laude ca are bani cu sacii. Sau sa găsească un telefon la gunoi, folosit de un neamț care s-a plictisit de tel și între timp a luat altul, apoi a găsit românul sclav și se laudă că are lucru scump. Chiar un fost prieten mi-a mărturisit că în Germania găsești la gunoi toate acestea și românii adună. Așa că, cu ce te lauzi mai excat? Înțeleg, mândria din tine nu îți permite să recunoști cum trăiești de fapt într-o țară străină.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar că ai iq pe minus... Mă refeream că am plecat în vacanta.
Tu chiar ai frustrări mari că alții au bani și tu mănânci pâine cu pateu, gata, am înțeles unde e problema laughing
Da,Google maps pe viu,îți recomand să încerci măcar până la ușă ca sa vezi și tu soarele.
Hai tigane că te așteaptă bancă din parc, îți duce lipsa de când nu ai mai dormit acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Asa ca, uși! Pasăre migratoare. Zici ca ești ca țiganul care atunci când nu ii mai place ceva, repede își mută cortul în alta parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Am înțeles! Ai călătorit pe google maps. Și bine pâine cu pateu, decât pâine cu că. Cat ca tine. Hai, marș.