| sopranaCadaverica a întrebat:

A auzit cineva de emisiunea Oameni si Perspective dirijata de Marius Stanescu?
La unele discutii participa si Edmond Constantinescu.
Intrebarea mea principala e daca il cunoasteti pe acest om si cum vi se par viziunile sale, daca ati ascultat vreodata un monolog expus de el. Are si o emisiune TV proprie, "Oxigen".
E un scriitor, om de cultura, pastor roman ce conduce o biserica adventista in Chicago, foarte erudit, enciclopedic, rational, chiar evolutionist, contrar dogmei pe care teoretic o imbratiseaza.
https://www.youtube.com/watch?v=4WS_RH9qEYU
*postez la aceasta categorie fiindca nu mi s-a parut potrivita "Conversatii", cu atat mai putin altele, iar categoria "Arta si Educatie" e aproape moarta pe TPU in sensul ca nu prea exista curiosi acolo, ci mai multi "stiintifici" si filozofi aici.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sa spun, romanii mereu inteleg aiurea, am auzit ca cica combina ateismul cu teismul

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Intr-adevar, se cam contrazice, nu cred ca intelege nici el ce inseamna evolutia desi tot insista sa mentioneze titluri de carti in care se dezbat teoriile darwiniene laughing

| RAY a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Cum nu stie toti cei care spun ca nu e adevarat, habar nu au

| Steregoi a răspuns:

Sunt discuții interesante.