| Kosuchin a întrebat:

A fost Mircea Eliade ateu?

12 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci lectiile inainte de a pune intrebari prostesti.

| Kosuchin explică:

Alchemist: Lamureste-ma, ca nu inteleg.
crinu : Sunt doar curios.
Sii, nu draga nicu, arhitectii n-au fost atei.

| costis a răspuns:

Nu am citit prea mult ca sa pot da un raspuns. Insa am citit niste scrieri ale sale care mi-au placut (de ex Taina Indiei). Si sigur a fost pasionat de munca sa si a lasat ceva in urma.
@ Kronstadt, ai sa ajungi sa injuri si semaforu (ia gandeste-te putin, nu-i cretin si imbecil? E bine ca suporti stalpii de iluminat ).

| GodBlessYou a răspuns:

Din cate am auzit, el a fost un fanatic religios. A comis multe atentate in numele religiei. Sau nu...

| iulikka a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai indiferent ce o fi fost, care e problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-ti arhitectii, adica aia de te-au proiectat pre tine bre, ia vezi wave ei au fost atei cind au bagat aia-ntr-aia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a fost ateu dar a trait ca un ateu.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost o putoare de om, care a pus pe hartie niste imbecilitati, sperand ca posteritatea il va adula la nesfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca nu pentru ca el era chiar teist adica religios.

| chelie91ptm a răspuns:

Nu

| stefanutza a răspuns:

? ateu? nu e ateu a fost crestin...