| nsalion a întrebat:

A o intrebare putin ciudata care multi o sa spuna doua lucruri:
1.Ca sunt copil si ca e in imaginatia mea(cea ce nu este adevarat)
2.Ca sunt nebun delegat(cea ce este total fals si pe dinafara,"am toata tigla pe casa nu a zburat niciuna")

O sa incep cu o poveste:
Decand eram copil ma puteam concentra la nivelul pieptului si puteam crea o senzatie puternica si ciudata care o puteam raspandi in tot corpul usor fara sa ma mai concentrez in piept.
Fiind copil am crezut ca este normal si toti pot face la fel, i-am intrebat pe parintii mei care mi-au spus ca ei nu pot face asta si nu m-au crezut o lunga perioada te timp crezand ca totul este in mintea mea (fiind copil cine sa te creada zice ca te uiti la desene animate si tu ai zici ca faci rasengan ca Naruto dar ei nu te baga in seama).
Am ajuns la 16 ani si inca mai pot face asta dar daca o fac mai mult imi slabeste corpul pana incep sa tremur deparca nu am mancat tata ziua.
Nu sunt o fire copilaroasa si nu nu ma mai uita la tot felul de desene animate doar cintesc diferite lucruri(carti) si invata la scoala apoi mai am timp sa mai stau la pc pe care fac un referat si aia e,s-a dus ziua.
Deci pun intrebare(daca poate cineva sa-mi raspunda):
Ce este cu corpul meu/este ceva ineregula cu energiiele mele spiritoale,de ce pot face doar eu asta/putini oameni (nu stiu, nu am auzit pe altcineva la fel ca mine)?
Rog maxima seriozitate, daca vreti sa o luati in ras nu aveti decat eu am spus ceva real si adevarat nu e doar in capul meu, nu mai am chef sa ma joc de-a pokemon si sa mai pun si o intrebare fara rost pe forum.

48 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu-ti mai impune nici o stare pentru ca nu vei ajunge nicaieri decit acolo unde te vei pacali singur.Meditatiei trebuie numai si numai sa i te deschizi liber fara nici o impunere.Ce faci tu si ce se intimpla in interiorul tau e absolut normal, tu nu generezi cu mintea nimic decit ca iti controlezi respiratia in mod restrictiv astfel incit lipsa oxigenului duce la senzatiile pe care le ai.

| nsalion explică (pentru harciog):

Nu ontrolez nicio respirati respir normal o fac cand ma concentrez si o pot face in or ce parte a corpului numai ca e mai puternic simtibila la nivelul pieptului unde cred eu ca incepe totul.

| Dumnezău a răspuns:

Nu esti nebun.Nikola Tesla facea aproape la fel, doar ca al sau corp nu se concentra spre senzatii parapsihologice, ci spre energie, el avand foarte mari afinitati pentru electricitate, o stapaneam cumva cu al sau corp.Nu sunt cel mai in masura sa te lamuresc, recunosc.Insa ar fi bine sa dai o raita prin cartile lui Jung si Freud, psihanalisti cu suficiente opere incat sa acopere cam toata psihologicia moderna, unde intra si simptomele tale.Pariul meu este ca ai aptitudini auto-hipnotice.Hipnoza auto-indusa n-are nicio treaba cu fortarea sau concentrare la nivel fizic, motoriu ci e de ordin psihologic.Si nu se poate aplica asupra altora.

| Inferno a răspuns:

Lumea-i plinade ciudat, bucurate, esti unul dintre ei.

| Inferno a răspuns:

Sa fim seriosi, nimic din ce ai spus nu e ciudat. Poate e doar o problema de sanatate, dar sa ajungem pe taramul paranormalului cu treaba asta mi se pare culmea prostiei.

| nsalion explică (pentru Inferno):

As comenta cele 4 raspunsuri ale tale care le puteai pune intr-o casuta dar nu are rost as vorbi degeaba daca tu ajungi pe taramul prostiei cu asta inseamna ca ajungi cu multe lucrui acolo si esti cam obistuit cu acel taram deci concluzia vine de la sine in ce lume traiesti.Scuze pentru asta dar cand vrei sa mai comentezi ceva nu mai incerca sa faci prost pe acel care a pus intrebarea ca si el te poate face la fel.

| Inferno a răspuns (pentru nsalion):

Am spus taramul paranormalului nu al prostiei, intai invata sa citesti dupa da-mi raspunsul.

| WR104 a răspuns:

Salut, eu sunt Hulk.
Sa-l votezi pe Dan Diaconescu.
Succes!

| Miauti a răspuns:

Detaliaza te rog! Ca asa pot spune ca pot creea sfera energetica.

| DanDannn a răspuns:

Sincer, prietene, puterea lui Fuego te-a atins! esti unul din miliardele lui de fani, doar din Romania, daca intelegi ce vreau sa zic! (21 mil locuitori laughing )

| nsalion explică (pentru DanDannn):

Scuze frate daca n-ai un raspuns serios de ce ai mai raspuns si ti-ai pierdut timpu deriland niste raspunsuri aiurea?

| 0rlando a răspuns:

Nu ești singur, toți avem abilitatea asta când fumăm.

| nsalion explică (pentru 0rlando):

Nu nu o avem toti fiindca am 2 parinti fumatori si stiu ca e diferit de ce simte ei.Si oricum pot fac asta de la 4 ani/am descoperi atunci.

Răspuns utilizator avertizat
| irbis a răspuns:

Poate ar trebui sa apelezi la diversi specialisti in energii spirituale si chestii de genul asta daca crezi ca este vorba de energii spirituale.
Poate ai putea incerca sa si exteriorizezi aceasta senzatie cumva. Experimenteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti singurul care poate face asta. Cauta pe google despre meditatie, chakra si altele legate de meditatie. putina informare te va ajuta. daca vei avea posibilitatea sa mergi in Thailanda la o manastire cu program on a daily basis (adica sa platesti cat te lasa inimioara) asta te-ar ajuta si mai mult, ei te invata cum sa-ti canalizezi si sa-ti controlezi energia prin meditatie. Serios, nu-i baga in seama pe astia care fac misto de tine si incearca sa te informezi despre chestia asta, te va ajuta foarte mult.

| DimLight a răspuns:

Ti-ai luat tensiunea inainte si dupa dar si in timp ce faci asta?! ...nu stiu ce puteri paranormale ai putea avea dar e posibil sa iti poti controla intr-o oarecare masura bataile inimii. poate uiti sa respiri. happy

| Castiel a răspuns:

Http://www.psychic-experiences.com/real-psychic-story.php?story=3212

nu stiu exact daca asa ti se intampla si tie sau daca asta te va ajuta in cautarile tale deoarece nu stiu nimic despre ce zici tu dar daca cauti pe net in engleza de multe ori gasesti un raspuns. Bafta sper ca vei gasi cea ce cauti!

| Castiel a răspuns:

Bifeaza sa-ti pot da mesaj privat, am ceva care te-ar putea interesa cat de cat... cred...

| vlad89c a răspuns:

Deci ai scris aproximativ un rand despre ce poti sa faci, ia uita-te cum suna:
De cand eram copil, puteam creea o senzatie in piept si care se raspandea in tot corpul.
In rest scrii zeci de randuri fara sens.
Detaliaza abilitatea ta, lol!

| Inferno a răspuns (pentru vlad89c):

Acum ca spui tu pare foarte amuzant.

| nsalion explică (pentru vlad89c):

Ma ce vrei sa-ti spun ca e albastra cu rosu si ca se aude colorat nu sti nimic in plus nu vad extraterestri sau altceva gen cai verzi pe pereti cu abilitatea asta.

| vlad89c a răspuns (pentru nsalion):

laughing Da cum vrei sa iti zic eu ceva din ce mi-ai explicat:
Pot creea o senzatie in piept si in corp.
Si eu pot, imi tin respiratia pana nu mai pot, sau ma arunc in apa si incerc sa respir pe sub apa, sau ma izbesc cu corpu de pereti, si tot ceva la fel obtin.

| nsalion explică (pentru vlad89c):

Ma daca tu ai otinut ceva la fel ca mine o senzatie cidanta etc etc cand ai facut ce ai scris tu acolo spitalu de nebuni te asteapta!

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Nu am mai auzit asa ceva in viata mea, chestia este ca pe acest Pamant exista foarte multi oameni cu puteri paranormale, totusi eu iti recomand sa mergi la un psiholog si sa vorbesti cu el aceasta problema, si totusi, nu cred ca e cineva atat de pro.st in cat sa iti spuna cineva ceva sau sa se rada de tine, orice este posibil cu ajutorul lui Dumnezeu happy

| vlad89c a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

Ok, chiar ai inteles ceva din ce a spus el? A descris abilitatea lui in 2 cuvinte... nu a zis nimic, doar ca simte o senzatie in piept si in corp.

| nsalion explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Inteleg mai putin partea cu psihologul care are doar notiuni gen anti stres, care nu ar putea sa stie el de energiile pozitive/negative sau cele 7 chakra din noi.
Deci pe scurt nu ma poate ajuta.

| adrew a răspuns:

Incearca sa-ti dezvolti aptitudinea, eu pot concentra energia ceva mai sus de frunte

| nsalion explică (pentru adrew):

Nu e treaba unde o pot concentra ca pot peste tot da e mai puternic simtibila in pipt unde am mai zis cred eu ca incepe tot.

| Wihox a răspuns:

Da, ai dreptate!

| Wihox a răspuns:

Iti spun asta pentru ca imi pasa! Daca imi frec **** si eu pot simti o energie care se respandeste tot corpul dar dureaza prea putin laughing

| nsalion explică (pentru Wihox):

Da si cand te speli pe dinti ce energie simti?
Frate daca vrei sa faci misto continua si traieste cum am mai spus in normalitatea cotidiana cu care ne-am obistnuit si de care nu mai scapam crezand ca daca poti sa mergi pe apa e ceva paranormal sau e trucaj 100%.
Trebuie sa crezi ca sa reusesti ceva da mintea ati sta in cale si crede in normalitari dar nu ma astept sa intelegi.Si cum crezi ca s-au facut piramidele din egipt cu un fel de aparat pe baza de lemn si multi oamne... fi serios tipi aia stiau multe secrete pe care noi am vrea sa le stim.

| Infraverde a răspuns (pentru Wihox):

rolling on the floor Ownage.

| Wihox a răspuns:

Eu cred ca asta isi tine respiratia pana il doare pieptul si cand respira incepe din nou sa ii circule sangele si se simte molesit ca ii bate incet inima!

| christabell a răspuns:

Mai bine te-ai concentra pe gramatica, ortografie, vocabular, compozitie, in general pe invatatura si poate vei adauga intr-o zi inaintea cuvantului "fictiune" si "stiinta".

| Mimzy a răspuns:

Umm...Descrierea ta este cam vaga, nu imi pot da seama ce ai de fapt, pentru ca nu ai oferit destule informatii.Intr-adevar,ceea ce ai tu suna putin ciudat,dar este posibil ca acea energie sau pulsatie sau orice ar fi sa fie un deranj,un discomfort, o apasare cu care te-ai obisnuit de mic si pe care nu o mai simti ca "durere". Parerea mea este sa te duci la un control, sa iti fie verificati plamanii, inima, pentru a preveni orice eventuala problema de sanatate happy

| NのON a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=um0CZiagmZU

Se pare ca astia nu au putut sa te lamureasca inca (asa cred), aici e totul, nu o sa explic in scris pentru ca as ocupa tot sit-ul, citeste cu atentie fiecare fraza si da add la mihail_alexei (yahoo)

| nsalion explică:

Tu imi spui mie ca te dai cu capu de toti pereti si opti senzati ca mine(mai bine zis continui cu mistourile) si tot eu am probleme.Cati ani ai 5? Daca ai venit pe sait sa faci mistouri nu te baga nimeni in seama.

| vlad89c a răspuns (pentru nsalion):

Mai omule, te-am rugat sa imi descrii senzatia ta, tu nu vezi ca nu se intelege nimic din descrierea ta?

| blueboy2012 a răspuns:

Frate si eu pot sa vb cu tine prin intermediul mintii mele maleficee vb serioslaughing sau nu...du-te la spitalu de nebuni si sigur iti gasesti acolo locul

| nsalion explică (pentru blueboy2012):

Daca tot sunt nebuni cum indoaie uni linguri cu mintea sau chesti de genu. Tu cand vezi ceva iesit din comun la cineva (o abilitate deosebita)automat e si nebun.Mi intai gandeste de doua ori ce vrei sa spui si apoi spune-.

| ciolpi a răspuns:

Simti cumva ceva de gen... furnicaturi in piept apoi peste tot?

| nsalion explică (pentru ciolpi):

Nu e o senzatie cidata care da putin spre o senzatie de relaxare

| 3Poid a răspuns:

Nu este foarte grav (dupa mine) si eu pot laughing si am 11 ani. Poti sa-ti refaci energiile relaxandu-te sau citind o carte dar cel mai important sa nu te mai gandesti la asta si sa stai calm.Incearca sa nu intri in belele care te-ar supara.

| Inferno a răspuns (pentru 3Poid):

De ce nu te duci la Romanii au talent! daca poti si tu?

| nsalion explică (pentru 3Poid):

Ma dupa mine la ce raspuns ai dat de la 1 la 10 ti-s da -1000 am zis maxima seriozitate daca crezi in asazista ta normalitate pe care o vezi zi de zi crezi in continuare si ramai ne stiutor crede-ma in lumea asta tot e posibil.

| Andrassian a răspuns:

Hmm interesant. big grin Da-mi add pe YM si discutam cat vrei... DACA vreiwinking