| AvalohAlyn a întrebat:

A practicat cineva Theta Healing? A dat rezultate? Ce este mai exact si cum se face?

2 răspunsuri:
| AlexandruSimionescu a răspuns:

Intreaba-te de unde vin puzderia asta de metode aparute peste noapte cu instructori / invatatori ce nu reflecta pe ei insisi ce predica... aici articolul scris referitor la acest fapt: http://www.reikido.ro/maestru-reiki/

Si motivul din spatele scrierii acestuia:
Pentru oameni tehnici, preocupati de treburile cotidiene, presante, un asa subiect precum vindecarea spirituala, dar si a mintii si corpului, poate parea putin credibil.

Totusi fiind de formatie si inginer si economist, cu experienta tehnica de peste 30 de ani in domeniu, am experiemntat acest univers al vindecarii la nevoie si a functionat.

Cu toate astea, ceea ce se dorea o lume minunata a unor oameni evoluati ce sa-i ajute pe altii la nevoie, s-a transformat la noi in una in care domina minciuna, manipularea, lipsa de etica.

Omul cu probleme este privit mai degraba ca unul caruia trebuie sa-i vinzi cu orice chip ceva, oricum. La fel se intampla si in dezvoltare spirituala cat si personala, domenii de altfel foarte valabile.

Acest articol a plecat de la faptul ca eu totusi am repere stabilite in afara, in ambele domenii, intalnind:

oameni de afaceri self-made, cu o energie extraordinara
oameni ajunsi la un nivel superior de spiritualitate, asta
vazandu-se foarte clar pe corpul lor

Comparativ cu acestia de mai sus, Corifeii Nostri de Vindecare reusesc sa devina "credibili" inventand doar o poveste, fara sa dovedeasca nimic in fapt real.

Am scris acest articol pentru ca practica de Vindecare cu Reiki este de fapt reala, dar se transmite denaturat de corifei spre dezavantajul doritorilor.

Fa click pe poza de mai jos si gaseste date interesante in articol, despre cum poti sa te descurci in acest domeniu daca se intampla sa cauti un profesor autentic. Argumentele sunt de bun simt.

Iti urez o lectura placuta si folositoare

| GabyAlexa a răspuns:

Nu am practicat-o dar uite aici un link ce semnifica aceasta http://andreafilip.com/coaching-thetahealing/ce-este-thetahealing/
Funda?