| anonim_4396 a întrebat:

Adam e clar, i-a facut-o Dumnezeu pe Eva sa aiba nevasta. Cain si Abel s-au macelarit intre ei, vorba aia "aveti-va ca fratii". Astia nu aveau loc unul de altul. Acum, Cain unde si-a gasit nevasta sa-i faca si lui copii? Mie chiar mi-e neclar, mai ales ca incestul e scos din discutie, nu scrie nicaieri in biblie ca a luat-o de nevasta pe ma-sa si nici de surori n-am auzit sa fi avut.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Iată acum cartea neamului lui Adam. Când a făcut Dumnezeu pe Adam, l-a făcut după chipul lui Dumnezeu.
2. Bărbat şi femeie a făcut şi i-a binecuvântat şi le-a pus numele: Om, în ziua în care i-a făcut.
3. Adam a trăit două sute treizeci de ani şi atunci i s-a născut un fiu după asemănarea sa şi, după chipul său şi i-a pus numele Set.
4. Zilele pe care le-a trăit Adam după naşterea lui Set au fost şapte sute de ani şi I S-AU NASCUT FII SI FIICE.

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte interesant mi se pare ca desi eu n-am dat nimanui fundita, iata s-a intimplat o minune si fundita si-a ales singura pe cineva. Traiasca site-ul care da singur fundite, poate-i da si lui Base peruca, sau lui Boc creier. Oricum, cita vreme intrebarea este a mea si n-am ales eu cui sa-i dau fundita, se poate considera ca fundita asta nu exista.

| myha_8968 a răspuns:

Niste colegi ai mei o intrebat-o pe profa de religie si ea o zis ca adam si eva o avut mai multi copii si fete si baieti si dupa voia lu` Dumnezeu ei o facut copii si asa so intamplat eu asa stiu appp` nuju
happy