| AvalohAlyn a întrebat:

Am 2 microscoape portabile mici mărire 60 x și 80 x și un binoclu profesional Celestron Cometron. Vreau sa observ natura cu ele.Cum as putea fi un observator al naturii,un mic cercetător al naturii și ce mici experimente vizuale pot face cu ele? Vreau sa observ natura înconjurătoare, sa fiu un observator al naturii pentru că mă interesează viața, biologia, astronomia și chiar și astrologia.
Adică cum sa le folosesc că sa fiu cat mai câștigat d.p.d.v al experientei cu aceste instrumente?
Mulțumesc mult

1 răspuns:
| Sssofia a răspuns:

Nu au instrucțiuni? La microscop de exemplu pur și simplu poți să pui o frunza pe lamelă și apoi te uiți prin lentilă