| RAY a întrebat:

Am cateva curiozitati
1 homosexuali au mai mult estrogen decat un barbat deci de aia au o atractie pentru sexul asemanator

bisexuali ce au de le atrage ambele sexe?

sau pedofili?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu cred ca homosexuali au mai mult estrogen asa cum tu spui sau crezi.Ar fi asa doar in cazul barbatului pe post de femeie sa-i zic, dar ce te faci in cazul barbatului pe post de barbat? Eu cred ca este vorba despre chestiuni de natura psihica cum cineva spunea. Daca este sa o luam asa dupa hormone femeile de ex la batrinete au mai mult testosterone decit estrogen dar nu umbla dupa femei, asa ar trebuie sa se intimple nu? Si cum ai spus si tu sau ai intrebat pedofilii ce mai au? Deci totul vine din cap dar fara legatura cred cu hormonii.Si nu stiu pentru ca nu am citit daca homosexuali au mai mult estrogen. Daca ai ceva o carte sau site medical care arata sau spune asta da si mie ca vreau sa citesc.E o chestie interesanta.

| pastru009 a răspuns:

Estrogenul este un hormon secretat de catre ovar, ce joaca un rol in ovulatie.
La barbati, estrogenii sunt produsi in mici cantitati de testicule si glandele suprarenale.

| sebby27 a răspuns:

Eu unul cred ca e pe fond psihic.Nu cred ca are legatura cu hormonii.
S-ar putea ca in cazul homosexualilor, sa fi suferit traume/complexe cu sexul opus si sa se fi axat pe cei de acelasi sex.
La bisexuali probabil curiozitatea sau probleme de identitate sexuala.
Pedofilii probabil tot asa au ceva traume, care ii impiedica sa fie atrasi de cineva de varsta lor.

| George_Caleb_1966 a răspuns:

Intrebari ciudate nu cred ca cineva iti va raspunde reflectand adevarul vreodata.

Pe scurt toti suntem oameni dar alegerile sunt diferite de la om la om....este o treaba de gusturi si atat.

Nu e psihic e doar alegere.Si modul prin care isi traiesc existenta.Deceptii. Etcetera