| SingleForOne a întrebat:

Am tot văzut că domeniul de licență în filosofie este tot mai căut în domeniul de business sau chiar banking, dar tot nu înțeleg legătura directă dintre ele, practica filosofică să se întâlnească cu practica de afaceri.

Ați avut experiențe sau cunoașteți pe cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece la bancă trebuie să te pricepi la vrăjeală.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel mai probabil pentru ca sunt sanse mai mari ca un absolvent de finante-banci sa fie complet imbecil/incompetent decat unul de filozofie...winking

| johnnny123 a răspuns:

"Am tot vazut..."

Unde ai vazut mai exact? Da-mi si mie cateva linkuri catre niste oferte de joburi in domeniul bancar unde scrie "Candidatul ideal detine o licenta in filosofie"

| SingleForOne explică (pentru johnnny123):

Caută pe tot google. Nu este necesar, dar este o preferință.

| alidenbealidenbi a răspuns:

Tot sistemul lui Satan se bazeaza pe filozofii lumesti influentate de Satan, inducerea in eroare a lumii.

„Luaţi seama să nu vă fure cineva prin filozofie şi amăgire deşartă, potrivit tradiţiei oamenilor, potrivit lucrurilor elementare ale lumii şi nu potrivit lui Cristos" (Col. 2:8)