| Fjordneddey a întrebat:

Ce idei de a face bani cunoasteti? In afara de mers la un loc de munca... Niste "afaceri" pe care le-as putea pune in practica fizic sau online.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce afaceri vorbesti copile?
Tu ai 14-15 anisori si nu ai ce sa investeti si nici nu ai habar de vreo profesie, nici macar la loterie nu poti castiga, ca esti inca micut si-i ilegal sa-ti faci cont pana la 18 ani.
Nu te sfatuiesc nici sa furi din casa lucrurile cumparate de parintii tai, cu sudoarea muncii lor, ca te dovedesti a fii un mic infractor, ajungand un ratat ca adult.
Unica ta responsabilitate acum, este sa mergi la scoala si sa inveti, ca de afaceri si facut bani se ocupa mamica si taticul tau iar timpul tau vine dupa ce-ti termini scoala si educatia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cati bani ai de investit?

| dullcat a răspuns:

Buna.Iti poti vinde din hainele pe care nu le mai porti si sunt in stare buna sau chiar foarte bune, nepurtate.Cred ca multi dintre noi am cumparat ceva care nu a mai vazut ziua in care sa fie folosit. laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Daca ai 15 ani, tot ce poți face e sa pui mana pe carte și să iei 450 de lei doar învățând, tare, nu?big grin

| anonim3248 a răspuns:

Nu ai cum să faci bani la 15 ani.