| oz a întrebat:

As vrea sa stiu...cine este ateu/crestin/agnostic/orice alt ceva...si as vrea sa raspundeti simplu cu: ateu, crestin, agnostic...etc

raspund eu primul:ateu

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Crestin ortodox.

54 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Crestin, doar in sufletul meu, nu sint practicant... Am citit mai sus ca unii nu cred in D-zeu pentru ca nu l-au vazut... ii intreb si eu acum: ati vazut vreodata un milion de dolari? Daca nu, asta inseamna ca nu exista?

| Cryssy a răspuns:

Crestin Ortodox.

| mcrenma a răspuns:

Crestin ortodox. big grin

| Orannginna a răspuns:

Crestina ortodoxa. Desi am inceput sa ma indoiesc de tot mai multe lucruri... thinking

| faranume a răspuns:

Crestin... Dupa legile fizicii nimic nu poate aparea din nimic...deci trebuie sa esiste un creatorwinking

| Jonsdottir a răspuns:

Am religia meawinking

| soseta ucigasa a răspuns:

Nu as zice nici ateu dar nici nu cred intr-o religie anume..am ideile mele sa zic asa

| NomberOne a răspuns:

Crestin ortodox.Deoarece eu nu am nevoie de dovezi stiintifice care sa-mi dovedeasca acestea.

| deejayra a răspuns:

Crestin Ortodox... dar ma pasioneaza foarte mult cultura asiaticilor si religia budhista... unde se pune pret pe spirit, intelect si meditatii

| sy46 a răspuns:

Ateu

| brunetzika_6738 a răspuns:

Crestin ortodoxlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paria...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestin ortodox(cica)
Faza e ca eu nu cred in religiihappy eu cred in Dumnezeu si atat( bine cu tot cu duhul sfant, fiul ) ferioara maria etc.
Numai ca nu ma iau dupa o religie care uneori impune niste reguli tampitehappysi aici nu ma refer numai la crestinism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma intreb cum de? de ce? cum asa? dar stiu eu de ce am ajuns sa cred in Dumnezeu.happyreligia e un mod de a face bani si totodata ea a provocat moartehappy de aia nu cred
Totul este un paradox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestin Ortodoxhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestin.si atat. dumnezeu nu e ortodox, catolic, adventist sau ateu. el a spus simplu.sunt cel ce sunt.si crestin dupa fiul lui, Hristos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CREstin Ortodox. Oz. ia zi. din ce bacterii, reptile te tragci. a?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Provin din crestin ortodox, dar am destule indoieli asupra tuturor religiilor crestine ce sau nascut din paganism, cat despre preotii religiilor ce se ghideaza dupa Biblie care este o carte pagana nu vad in ei decat o trupa de sarlatani care nu numai spioneaza oamenii in cautarea de noi victime, ci le si induc cum sa creada intr-un sistem condus de ei si masonerie ajungand in final satanistii de la usa noastra.Nu uitati ca isus a fost chinuit de catre preotii de atunci, deci foarte posibil sa accepte varianta lor.Asa ca nu trebuie sa ne mai confruntam intre noi ca am fi atei sau crestini de orice religie caci ne mintim singuri, iar adevarul este:asa e inceputul cum e si sfarsitul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateu si sunt mandru de asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestin

| fevrier a răspuns:

Om, simplu. happy

| s100 a răspuns:

Eu sunt ateu. Cred ca toti oamenii inteligenti care se declara credinciosi n-au examinat cu atentie problemele pe care le are religia. Am intalnit destul de multi oamenii care au fost uimiti cand le-am spus ca sunt ateu, dar nu erau in stare sa spuna cateva argumente coerente care sa le sustina credinta. Multi mi-au zis: "pentru ca asa m-au invatat parintii mei".

| storm a răspuns:

Nu conteaza credinta.Tot in pamant inträm.

| black22 a răspuns:

Crestin ortodox

| LilithYo a răspuns:

Ateu. Si apropo de intrebarea "Cine crezi ca te-a creat?" pai, cum sa explic, cand 2 oameni se iubesc fac un copil - deci parintii.