| SaveTheNature a întrebat:

As vrea sa va intreb daca v-ati intrebat de ce omul in evolutia sa de milioqane de ani nu a ales sa evolueze in lumea subacvatica.
Dincate stiu speciile au evoluat din microorganisme,unicelulare, apoi pluricelulare, unele au ales apa unele au ales uscatul.
Pana la urma ar fi trebuit sa se dezvolte o specie de om si in apa nu?big grin ca e plin de apa pamantulhappy.

44 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns (pentru SaveTheNature):

E foarte adevărat ceea ce spui prieten drag și nu cred că am argumente sau dovezi contrare dar, căci există un mare și gras dar, până la cultul meu. Toți au o vină toți greșesc sau au greșit însă eu prin cultul pe care l-am ales sunt sfânt și Dumnezeu ne va răsplăti doar pe noi cei din cultul Penticostal.
Păi dragule, Ortodoxia nu a purtat războaie, adică cruciade iar dacă întrebi un ortodox va spune că biserica lui e mai veche și a păstrat cu sfințenie tradițiile vechi. Dacă întrebi un catolic, probabil că-ți va răspunde că datorită Cruciadelor sau misionarilor catolici, Cuvântul lui Dumnezeu e cunoscut acum în cel mai ascuns cătun al lumii și apărând Creștinismul cu sabia au evitat Islamizarea lumii. Dacă urmărești modul de viață al Mormonilor, tinzi să crezi că si-au dedicat cu adevărat viața lui Dumnezeu dar bărbații sunt căsătoriți cu o duzină de femei.
Eu privesc din afară și văd ipocrizia cu care fiecare își apară cultul și de fapt, Dumnezeu e absent. Mă întreb cât de mielușei erați voi dacă erați majoritari ca și cult?!

| SaveTheNature explică (pentru WhatheWow):

Care noi? Nu sunt penticostal. Nu stiu de ce am vaga impresie ca tu crezi ca eu sunt penticostal.
Insa sa stii ca la ei am vazut cei mai multi oameni ca tine, care ulterior si-au schimbat perceptiile. Din atei convinsi au devenit propovaduitori ai Bibliei.
Stiu momentan tie ti se pare o aberatie, dar ramane de vazut happy

| WhatheWow a răspuns (pentru SaveTheNature):

Scuză-mă dacă am greșit dar te-am mai întrebat o dată și nu mi-ai răspuns crezând că e un mod de aprobare și am văzut că ai câteva întrebări în care vorbești de penticostali. Am greșit, dar oricum ceea ce am spus mai devreme rămâne o generalizare adevărată.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Marius_Grigore_1989):

Din numele tau se deduce ca ai 24 de ani, dar nu stiu cum se face de n-ai cunostinte nici pentru liceu.Sunt mai multe tipuri de boli, unele sunt provocate de defectele de genetica, nu de "pacatele" noastre. Oricum, n-am ce discuta cu tine, vad ca nu stii ce-i aia evolutie, nu vrei sa aflii, dar esti convins ca-i falsa...

| Zenit313 a răspuns:

Daca te-ar auzii profa' de biologie...iti dadea nota 2!

| Naty0T a răspuns:

Daca tu crezi in teoria evolutionista atunci trebu sa stii ca omul face parte din clasa mamiferelor clasa cea mai superioara de vertebrate primele vertebrate care au pasit pe uscat un fost amfibienii si de la ei s-ai dezvoltat cellalte clase.....deci nu putea clasa cea mai superioara sa iasa din apa deoarece s-ar fi primit regres si nu progres
in plus trebu sa stii ca animlele terestre au cu mult mai multe avantaje decit cela acvatice

| SaveTheNature explică (pentru Zenit313):

Nu zau? Daca ai stim ca primele microorganisme s-au format in apa. Cu timpul, unele au ales sa evolueze pe uscat, altele au ales lumea subacvatica. Chiar si omul in evolutia lui (cand era altceva decat om, si altceva decat primata sau maimuta putea alege lumea subacvatica.
Ia mai discuta tu cu profa de biologie sa vedem cine primeste 2 iulwinking

| Zenit313 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Tu nu ai auzit de Flux si Reflux?! rolling on the floor

Asa au aparut primele microrganisme care erau capabile sa traiasca pe uscat!

De unde stii tu ca in 3, 5 miliarde de ani de evolutie suntem singurii care am dezvoltat ratiune?!
Noi am explorat doar 3% din oceane...

| Kripter a răspuns:

Profesorul nostru de biologie ne-a spus! OMul a evloluat din reptila.E foarte posibil oricum inaintea noastra au mai fost oameni care au ajuns is spatiu.Sunt nave spatiale in incoane chiar care sunt foarte vechi.Cred ca acei oameni au contribuit la evolutia la cei din ziua de azi.Desi cred ca mai nou involuam decat se evoluam pentru ca lumea e plina de oameni care scopul lor este de a se naste, a consuma, a munci apoi a muri.Eu am o minte mai ciudata dar asta e.Soo sorry pentru cei care ma cred nebun! bafta

| Kripter a răspuns (pentru Mădă0611):

Cred... ca gandesti prea simplu! Ca toti ceilalti crezi asta in continuare.Presupun ca crezi ca Dumnezeu a batut din palme si a facut omul.Nu e chiar asa

| Kripter a răspuns (pentru SaveTheNature):

Eu nu cred in Dumnezeu si totusi sunt un pacifist! Eu nu il am pe Dumnezeu in inima mea dar totusi sunt un pacifist!

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kripter):

laughing Ce e mai simplu: sa crezi ca dumnezeu a facut totul, sau sa crezi ca organismele au evoluat influentate fiind de mediul in care traiau?
Cred ca tocmai te-ai descris.

| Kripter a răspuns (pentru Mădă0611):

Da Boss!

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kripter):

Relax, nu sunt boss. tongue
Ce raspuns misto ai dat, intrebare: fanta sau pepsi?, raspuns: da happy