| Vizitiul a întrebat:

Birocratia ucide initiativa?

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ucide tot si in final se auto-ucide si ea prin auto-sufocare.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Hmmm, daca vrei ceva cu adevarat, te inarmezi cu rabdare si strangi din dinti, ca la Romanica asa e.
@Infraverde, stai matale linistit ca si'au mai luat si altii carnetul, carnet nu pupi ca nu treci sala sau traseul, sau de fapt incercai sa ne anunti ca vrea tac'tu sa iti ia BMW

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Bineinteles ...birocratia ucide tot sistemul ( printre altele )!

| Malphas a răspuns:

Daaaaa! De asta nu o să pup în veci şi-n pururi carnet de conducere. Nu tu carnet, nu cumpără tata BMW... Doar dacă nu găsesc vreun tăntălău să mă ajute să car roaba de hârţogărie. P-urmă, buletin, copie după buletin, copie după copia buletinului, chitanţă pentru contravaloarea permisului, cazier, aviz medical, cum că nu-s chioară, cum că n-am nuş' ce boli (chipurile voi lovi politicienii patriei dacă am SIDA), cum că mă ţine musculatura membrelor de toate naţiile, analiza a sângelui (nu care cumva să fie verde, dom'le), cerere completată în 'jdemii de exemplare, cu majuscule, minuscule, şi toate alea alternate, faţa mea trasă-n bliţ, şi alte sute de rahaturi inutile. Până fac eu rost de toate, aflu că au toţi poliţiştii din judeţul Vaslui LEPRĂ! Nu-mi mai trebuie nici permis, nici nimic. Îmi iau bicicletă.

| Malphas a răspuns:

Nyx, nu pup că mai am de mâncat mămăligă laughing.

greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ca n-o ucide, dar o mutileaza la sigur!

| Dash a răspuns:

Da!

| unknow a răspuns:

Nu stiu d`asteathinking

| CandyTetris a răspuns:

Absolut!

| Sparks_4392 a răspuns:

Fight club much?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam da. Dar, vrei-nu-vrei, birocratia este necesara. Problema e ca in general (nu numai la noi), birocratia tinde sa fie exagerata. Cum insa noi sintem mai smecheri si-i batem pe toti la tot ce e rau, ii batem si la birocratie in exces.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric; este cea mai nemernica arma din societate.Numai bine.