| FazekasErvin a întrebat:

Aș vrea să știu dacă confecționez un recipient din rasina epoxidica și torn în el lumânare, când voi aprinde lumânarea recipientul se va topi sau rămâne intact?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Rasinile epoxidice sunt produse cu proprietati adezive foarte bune, sau cu rezistente chimice sau la temperatura mare foarte bune, izolatori electrici deosebiti sau materiale cu proprietăți mecanice deosebite. Deci recipientul nu se va topi.