| biancanorina a întrebat:

Cum sa inlatur ceara dintr-un pahar de sticla? In pahar a fost o lumanare parfumata, foarte misto, dar acum fitilul s-a ars de tot si as vrea sa pastrez recipientul, dar nu stiu cum sa scap de ceara din el...

Răspuns Câştigător
| deealexx a răspuns:

Sau poate reusesti sa o razi cumva...si apoi punctuletele care mai raman le indepartezi cu buretele de vase, cu apa caaalda.

2 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca pui paharul intr-un vas cu apa si pui vasul la incalzit, ceara se v-a topi si o poti elimina foarte usor.

| mihalitza a răspuns:

Incalzind paharul si apoi, dupa scurgerea cerii topite, spalindu-l cu detergent de vase...