| Reya17 a întrebat:

As vrea sa știu dacă exista prezervative cu recipientul mai mare? Noi folosim de 56mm dar au recipientul cam mic.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele se cumpara dupa grosimea penisului, nu dupa masura recipientului si nici lungimea penisului.
Nu-ti fa probleme ca nu ejaculeaza kilograme de sperma, ci cateva picaturi.

| Reya17 explică (pentru Violleta2022):

Cateva picaturi laughing) crede-ma ca iese destula

| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea ''balonasului'' din capatul prezervativului care are rolul de rezervor al spermei ejaculate, este proiectat de producator ca sa-si mareasca volumul si capacitatea prin intinderea sa, incat sa poata inmagazina chiar si cea mai abundenta/voluminoasa cantitate care in cazuri exceptionale poate fi si de 5-6 ml/cm3 de sperma ejaculata. In mod garantat recipientul respectiv va inmagazina fara probleme intregul volum de sperma ejaculata. Multa sanatate!

| Reya17 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi de răspuns, nu am de unde sa stiu cantitatea de sperma ejaculata, dar vad ca nu incape in recipientul acela.