| mefree2fly a întrebat:

Cine a citit "Pasarea spin " de Colleen Mccullough, exista mai multe carti? chiar mai inainte am deschis cartea si scria " volumul 1 " sunt mai multe volume?

Răspuns Câştigător
| Cornelia19 a răspuns:

Buna! Da! Sunt, de fapt, 2 volume! Chiar iti recomand cartea, e extraordinara! Te face sa plangi! Spor la citit! happy

9 răspunsuri:
| Cornelia19 a răspuns:

Da, au legatura, deoarece al doilea volum e tocmai continuarea primului si se axeaza mai mult pe viata urmasilor personajului principal, Meggie Cleary.

| Cornelia19 a răspuns:

Merci mult de funda! :* Si n-ai pentru ce sa-mi multumesti, caci iti recomand cartea din tot sufletul! E incredibila! Sa-mi zici cum ti s-a parut!winking

| Cornelia19 a răspuns:

Pai, cele doua volume se numesc "Pasarea spin", deci nu au denumiri diferite. Online, insa, n-am gasit inca niciun site unde sa le poti citi. happy

| Cornelia19 a răspuns:

Este sfarsitul cartii!winking

| Biiancax a răspuns:

Buna happy...Mama a citit cartea si sunt 2 volume... daca nu vreii sa le citesti a fost de curand filmul in 4 partii parca, pe acasa, o sa il mai dea sau poate il gasesti pe net. Bafta :X

| mefree2fly explică:

Au vreo legatura volumele?

| mefree2fly explică:

@cornleia19 din pacate nu am putut sa-ti dau funda la amandoua raspunsuri.dar ti-am dat vot. Multumesc pentru raspuns :*

| Anna979 a răspuns:

Salut, din cite stiu eu sunt 2 volume
As dori insa sa intreb pe ceilalti daca stiu denumirea volumelor, sau unde se pot gasi cartile. Mersi!

| Anna979 a răspuns:

Mersi.
eu am gasit cartea.desi in alta limba.si ea se finiseaza cu aceea ca fiica personajului principal ii trimite mamei invitatie la nunta...si am o nelamurire...este sfirsitul primului volum.sau chiar asa se incheie cartea?