| post_gabi a întrebat:

Buna!
Cineva mi-a povestit ca a fost la o fabrica de sucuri si ca sticlele, adica peturile erau sub forma de eprubete si apoi deveneau peturile clasice pe care le vedem in magazin. Mi s-a parut putin sf, cum devin acele eprubete de plastic sticle? Eu nu am auzit si nici vazut. Voi stiti procesul?

1 răspuns:
| nicu991 a răspuns:

Pe vremea mea exista la televizor pe Discovery o emisiune numita "How Is Made". Cauta pe net si-o sa afli multe chestii interesante cu ajutorul acelei emisiuni.