| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Deci eu nu sunt prea destept de fel da eu folosesc un sistem din asta de inteligenta SF ca sa imi faca raspunsurile sa para ca sunt destept.
E ok? Are ceva daca folosesc sistemul asta?
Adica multi din voi folositi google si luati de acolo. Care e diferenta?

31 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Este o diferenta mare intre Google si orice functie AI.
https://www.tpu.ro/utilizatori-suspendati/

| Criss0111 a răspuns:

Salut! nu e nici o problema! de ce folosesti un sistem in loc sa spui ce gandesti?

| dullcat a răspuns (pentru Criss0111):

Fara sistem nu ar avea de unde scoate la infinit argumente impotriva religiei. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Sam7969):

Una este sa citesti si sa scrii cu cuvintele tale, alta e sa dai copy paste.Nu ai invatat la scoala sa interpretezi un text, sa retii informatia necesara, apoi sa iti folosesti vocabularul si sa parafrazezi?

| Hyperion7 a răspuns:

Practic îți cam furi caciula dl Sam.
Una e sa citezi o informație și să completezi cu ce mai știi tu, spre deosebire de AI.
Practic te dai ceea ce nu ești laughing

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Sam7969):

M-ai ranit mult cu argumentul asta inteligent.

Răspuns utilizator avertizat
| Criss0111 a răspuns (pentru dullcat):

Nu cred ca are de'a face cu religia! mai exact spune ca foloseste un IA ca sa rasp la comentarii

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Nu prea e ok e sa folosesti un sistem din ala ca sa iti faca raspunsurile.
Ar fi bine sa citesti carti si sa te uiti la documentare ca sa iti poti forma o baza de cultura generala.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Criss0111):

Am spus asa deoarece toate postarile lui sunt impotriva religiei, incercand obsesiv sa le schimbe perspectiva credinciosilor.A mai avut cont pe aici si la fel a facut.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Sam7969):

Ok.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Sam7969):

Um..nu.laughing Am zis asa ca incheiem intr-o nota neutra, sa nu mai aruncam cu comentarii.

Răspuns utilizator avertizat
| Criss0111 a răspuns (pentru dullcat):

Aaa ok..pt mine e prima seara cand intru aici...nu cunosc pe nimeni...dar oricum intreabarea lui e normala cred ca ar trebuie sa rasp la asta si nimic mai mult

| Alin5644466 a răspuns:

Cum se numeste programul cu inteligenta? Am vazut ca au suspendat conturile care au folosit răspunsuri cu inteligenta AI pe TPU si e nasol

Răspuns utilizator avertizat
| Alin5644466 a răspuns (pentru Sam7969):

Stiu programul, mersi, o am si eu happy

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i ok, fiindca lume ase prinde imediat si te elimina,

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Diferenta este ca nu vei fii niciodata mai destept, plafonandu-te, daca nu vrei sa inveti si daca s-a luat curentul sau a cazut internetul, s-a dus naibii si inteligenta artificala si te trezesti descoperit, nestiind sa vorbesti, sa te expirmi sau sa scrii ceva corect si lizibil.

Uite greseala facut azi, aici: deja spui ca google este la fel cu inteligenta AI, ceea ce este total gresit, fiindca goggle este o platforma online unde se posteaza pentru lumea larga iar tu trebuie sa cauti, sa citesti, sa studiezi...si asa iti dezvolti prorpia inteligenta, pe cand inteligenta artificala face asta in locul tau, iar tie iti mucegaieste creierul si se atrofiaza fiindca nu mai esti capabil sa gandesti, deoarece AI gandeste pentru tine.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Violleta2022):

Iar vorbesti la stafii, draga Vio!

userul a fost sanctionat tocmai ca si-a devedit inteligenta data de o masinarie.
Dar subscriu la ce ai spus tu!
oare cum se descurca la examene?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nici o diferență. Te întreabă cineva ceva, iar tu spui, stai să întreb pe prietenul meu Goagăl.