| monicaaa17 a întrebat:

Voi folositi prezervative sau luati anticonceptionale?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pungi la set, ieftine si multe.

| Sofer a răspuns:

Prezervative pentru protecție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticonceptionale

| DeathOfDreams a răspuns:

Anticoncepționalele sunt foarte eficiente, atâta timp cât le iei mereu, preferabil la aceeași oră și cel mai important, după consultații cu ginecologul pentru a vedea exact ce tip de pastile ți se potrivesc.
Dar ele nu te feresc de boli, deci în cazul în care nu ai o relație foarte stabilă și serioasă, trebuie protecție suplimentară pentru a preveni și aspectul ăsta.

| mdc98 a răspuns:

Prezervative.

| xilef123 a răspuns:

Asta cel mai bine iti zice doctorul tau ginecolog,
nu poti lua anticonceptionale fara sa te vada inainte un doctor