| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Noaptea trecuta am avut un vis tare neplacut,am visat ca eram oarecum legat de ceva si tot strigam numele,,Rafael",iar eu in niciodata nu am auzit numele asta,chiar m-am gandit toata ziua unde l-as fi putut auzi sau vedea dar nu am gasit nici un raspuns.
Imi puteti va rog sa imi spuneti ce inseamna?, sa fiu sincer eu sunt sceptic adica nu prea cred in nimic dar visul pe care l-am avut ma c-am pus pe ganduri.
Va rog sa nu radeti de minebig grin

4 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu cred ca n-ai mai auzit numele de Rafael pana acum. E destul de des intalnit. N-ai auzit de Rafael Nadal? laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sa nu mai mananci burrito/tachos sau tortilla la cina.

| Flory1243 a răspuns:

Buna.Probabil este o persoana care iti va fi cunoscuta sau a fost doar un vis.

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Din cate stiu eu Rafael e unul din arhanghelii Domnului. Arhanghelii sunt ingerii cei mai apropiati de Dumnezeu.
Dar tu ziceai ca nu prea crezi, deci probabil ca nu inseamna nimic.
Te iau stiintific acum :
Visul este o formă de imaginație involuntară cu conținut de material inconștient și expriență subconștientă constând dintr-o succesiune de imagini, sunete, idei, emoții și alte senzații care apare, de obicei, în timpul somnului.
Deci probabil ca nu inseamna nimic. Stai linistit, a fost doar un vis. Nici eu nu cred in vise si chestii d-asta.