| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 intrebari:
1. Stiu ca vazusem odata un test IQ foarte lung (cred ca avea 200 si ceva de intrebari sau mai mult), care era complet si se downloada free. Aveti idee unde l-asi putea gasi daca stiti despre ce vorbesc?
2. As dori sa imi explicati care e treaba cu SOPA si care e opinia voastra despre acest "proiect.".
Multumesc anticipat. O seara placuta!

3 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

1. Testele iq sunt foarte "arpoximate". Nu poti atribuii o valoare numerica ratiunii. Nu te pot ajuta.
2. Sopa (sa nu uitam si de Pipa) este o lege de provenienta Usa dar care afecteaza intregul internet. Pe scurt: daca un site are postate linkuri, imagini, videouri gen gameplay cu material "marca inregistrata", acesta este nevoit sa stearga postarea sau va fi dat jos intregul site. Legea inca nu este aprobata. Inca!

| AndraNicoleta a răspuns:

1. Adevaratele teste de inteligenta nu se gasesc pe internet si nu se bazeaza doar pe raspunsuri la intrebari.
2. SOPA este noul Wikipedia. Parerea mea? O prostie.

| grgdlk a răspuns:

NU stiu unde l gasesti pe acela, dar incearca l pe asta
http://teste.haios.ro/teste.php?lang=ro&id=24&sct=133