| Simona2010_7426 a întrebat:

Aveti idee care sunt poluanti din clasa, locuinta, cartier si cum influenteaza mediul inconjurator! plss ajutati-ma va rogg kiss Dau fundita big grin

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Intrebarea este "larga",din aceasta cauza incerc o frintura de raspuns.
Poluantii care "pleaca"din clasa,locuinta:zgomotul,gunoiul(de tot felul,inclusiv deseuri, reziduri, apa uzata). Cartierul adauga la cele de mai sus noxe emise de diverse motoare termice si mici intreprinderi.Ca toti poluantii, acestea strica echilibrul mediului inconjurator natural.Aceste dezechilibre pot fi sesizabile imediat sau doar pe termen mediu sau lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am idee.