| Chérrrie a întrebat:

O sa incep sa citesc cartile lui Octavian Paler si as vrea sa imi spuneti daca ati citit vreo carte scrisa de el. Daca da, cum vi s-a parut? Si cu ce carte mi-ati sugera sa incep? Eu ma gandeam la 'Viata pe un peron'. FunDita:-)

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Flaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaav, unde eşti frăţică? Ia şi ajută omu' aici.
Personal mi se pare un individ plin de truisme însă Flav e încântat de el. Caută-l în privat şi zi-i că-ţi face el recomandări.

Salut.

| Luori a răspuns:

"Viata pe un peron" - mi-a placut; insa, " Un om norocos"- n-am inteles-o; o sa revin la ea, probabil, mai tarziu.

| alex9109 a răspuns:

E bine ca il citesti, dar sa nu citezi excesiv din el; e comportament specific pseudointelectualelor trepanate.