| sagaidac a întrebat:

Salut, As vrea sa incep sa citesc ceva de Octavian Paler, amauzit ca Viata pe un peron este o carte buna si una din cele mai cunoscute, un om norocos... Va rog sa imi dati 4 titluri de carte care trebuie citite de Octavian Paler. Multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toate operele lui O. Paler aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Octavian_Paler#Activitatea_literar.C4.83.Numai bine!

| sagaidac explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca are multe opere, intrebarea mea a fost care 4 opere sau 3 ma rog le considerati "cele mai" din creatia lui Paler, care e Luceafarul lui?

| Ioandelasal a răspuns (pentru sagaidac):

Din pacate nici eu n-am citit alta, decat Viata pe un peron, asa ca nu ma pot pronunta asupra celorlalte.