| fata2020 a întrebat:

Obișnuisem să visez ceva si peste câteva ore/zile sa mi se întâmple cu adevărat. De cand am intrat in carantină, nu am mai avut astfel de vise si nu inteleg de ce.
Nu stiu daca exista vreo explicație pentru asta.

Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Cred ca ar putea fi vorba de puterea de a prevesti doar ca tu nu iti dai seama de ea decat in vis. Ma refer la faptul ca tu poti face foarte bine conexiunea între evenimentele din trecut ( gen experientele pe care le ai avut si cum s-au terminat) si cele din prezent similare astfel incat sa poti sa iti dai seama de ceea ce se va întampla, chiar daca nu o faci constient adica sa stai sa analizezi. Faptul ca nu ti s-au mai intamplat in carantina (mai ales ca in timpul asta nu mai pot aparea alte probleme si fiindca stam in casa) poate fi legat de faptul ca nu ai mai intampinat experiente care trebuiasca sa le rezolvi sau care sa semene cu ceea ce ai mai simtit si de aici nu mai ai idei de a preconiza viitorul.

6 răspunsuri:
| NuCitescNotificari a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa se adevereasca ce visez laughing)

| Shammal a răspuns:

Nu are legatura cu carantina, ce visezi, ce iti aduci aminte din ce visezi si ce faci in vis tine doar de tine.

| Catrice a răspuns:

Pai și ce vrei sa ți se întâmple când stai în casa? Sau te aștepți sa vina unu să-ți spună ca ai moștenit-o pe mătușa Tamara laughing

(Cum a răspuns ala acu 4 ore când întrebarea e pusa acu 2 ore)

| T0T a răspuns:

Ești mentalistă clarvăzătoare și mistică.

| JicaContra a răspuns:

Doamna Oracol, condoleante ca ti-ai pierdut puterea tongue

| johnnny123 a răspuns:

Este ciudat ca niciunul dintre oamenii care pretind ca au vise prevestitoare nu viseaza niciodata numerele de la 6 din 49.

Intotdeauna viseaza doar chestiuni vagi care au oricum sanse foarte mari sa se intample.

"Am visat ca mergeam pe strada si m-am oprit la semafor. Si ce sa vezi... a doua zi am mers pe strada si m-am oprit la semafor, cum fac de altfel in fiecare zi"