| VoiceWithin a întrebat:

Pentru cei care stiu sa interpreteze vise! O parere, va rog!
De cateva zile, nu dorm bine deloc, visez si in timpul somnului sunt agitata.O visez pe fosta iubita care s-a combinat cu cea mai apropiata persoana a mea.Aseara am visat ca m-am intalnit intamplator, ma duceam nu stiu unde, a trebuit sa intru intr-un lift, si cum am intrat era acolo.Nu aveam cum sa evit, nu ma uitam la ea.Cum am iesit din lift mi-a spus " trebuie sa vorbim, doar sa nu afle X despre asta" iar eu am intrebat despre ce, pentru ca noi nu mai avem ce sa discutam. M-am trezit brusc, si cu o stare de agitatie ceea ce mie nu mi se prea intampla.Nu este prima data, de cateva zile tot visez, nu mereu imi amintesc ce faceam sau cum dar stiu clar ca era fosta prezenta.N-am mai vorbit de 3 luni.A patit cineva asta? a facut ceva in legatura cu treaba asta?

Răspuns Câştigător
| ToKen a răspuns:

Mai mult sau mai putin constient te gandesti la ea. In timpul somnului ies la suprafata anumite chestii care se transpun in vise.
Acu', interpretarea viselor e subiectiva. Uite de exemplu, chestia ca ati urcat amandoi in lift, mie imi sugereaza ca poate ti-ai dori sa ai un moment cu ea, intre 4 ochi in care sa clarificati anumite lucruri. Dat fiind faptul ca e un lift, adica spatiu mic = intimitate. Faptul ca nu te uitai la ea, poate sugera ca ai anumite retineri. Momentul in care ii spui ca nu mai e nimic de discutat, e in contradictie cu faptul ca ea vine la tine sa vorbiti. Dar ea e acolo pentru ca mintea ta o pune. Deci poate ai un conflict interior.
Ai prins ideea.
Am patit si eu asta, si m-am simtit destul de dezamagit si in toate felurile.
La un moment dat, cand nu o sa mai fie prezenta in tine, metaforic vorbind, o sa inceteze visele. Chestiile astea nu sunt prea controlabile.

| VoiceWithin explică (pentru ToKen):

Multumesc de raspuns, frumos spus.Am sa-ti ofer funda si iti multumesc din nou pentru timpul acordat!

| ToKen a răspuns (pentru VoiceWithin):

Mulţam

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Mai mult ca probabil au ramas unele lucruri nespuse intre voi si de asta ai aceste vise, fie asta, fie ai ceva regrete fata de ea.