| TheCritic a întrebat:

Poate un om sa schimbe lumea? Astept raspunsuri complexe happy Multumesc

17 răspunsuri:
| Claudiuu a răspuns:

Un om poate fi motivul unei schimbari. Poate fi liderul unei miscari care vrea sa schimbe lumea dar nu o poate face singur.Pentru ca lumea nu e a unei singure persoane.

| T0T a răspuns:

Da, și nu știu ce răspunsuri complexe vrei, e de ajuns să spun numele Tesla.

| LoveSleep a răspuns:

Evident că nu.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă o distruge pe toată o poate schimba.

Altcumva nu văd cum ar avea cum

| kar1GaNNN a răspuns:

Dumnezeu a facut lumea asa cum e. Nu cred ca o poate schimba nimeni, oricat de multa putere ar avea.

| Radu284 a răspuns:

Hitler, Stalin, Jesus, Mohamed, Buddha...
Ce crezi, poate o persoana schimba lumea? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astepti o laie.

Ia de aici:

https://www.youtube.com/watch?v=YI15psli6Rc

0:48

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA!

| doreal a răspuns:

Poate doar daca este incurajat de catre alta persoana. Fara sustinere va renunta foarte usor. Asa cred. Daca este cineva langa tine, un mic "stalp" de sustinere care sa iti dea curaj, poti face o gramada de lucruri bune si frumoase.

| Kenya a răspuns:

Da si nu. Depinde foarte mult de circumstante.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Decat daca se schimba acel om in bine, iar dupa sa-i schimbe pe ceilalti tot asa...

| nlko a răspuns:

De ce nu? Pana la urma nimic nu e chiar imposibil. Si fiecare om schimba ceva in lume.

| IonuţR1995 a răspuns:

Da, poate. Orice lucru, cat ar fi el de marunt poate schimba mentalitatea unui om.
Daca eu am putut sa schimb 10-12 persoane, de ce n-as reusi cu inca 20-30?

| Ciumpi35 a răspuns:

Poti schimba lumea ta, nu e destul?

| Denudeny a răspuns:

Un individ nu poate schimba lumea intreaga, poate doar pe a sa. Imagineaza-ti, cum ai putea sa aduci la standardele pe care le vrei tu miliardele de oameni, cand de fapt cunosti un numar limitat de persoane?
Lumea a fost asa din totdeauna, numai ca acum toate faptele sunt vizibile, in trecut erau ascunse, sau oamenii voiam sa creada asta. Cate persoane crezi ca si-au pus intrebarea asta, au incercat si imposibilul si au reusit in cele din urma sa realizeze ca daca totul s-ar schimba, lumea s-ar intoarce cu susul in jos.Sa zicem ca toata lumea ar fi buna, dar numanui nu i-ar pasa si nimeni nu ar aprecia asta, nu ar face dierenta. Fara rau nu putem stii ceea ce e bun. Poti schimba ce e in jurul tau, dar orizontul e nemarginit, nu il poti schimba, cum nu il poti cuprinde pe tot cu ochii.

| MiryamDeniz a răspuns:

,,Fii tu schimbarea ce vrei să o vezi în lume." happy

| Płotr a răspuns:

Ai schimbat deja lumea, Nascandu-te in ea!