| RobertLolza a întrebat:

Buna TPU spuneti-mi si mie niste experimente pe care le pot face acasa ( sa nu fie complicate adica sa nu aiba cine stie ce ingrediente ) si sa mi le spuneti cu cuvintele voastre. Primu funda, restul folositor!

Răspuns Câştigător
| Iσαηα a răspuns:

Un experiment pe nume saramura:ai nevoie de un ou, apa sare, o cana si o lingura.Mai intai pui apa an cana pui oul pui sare si amesteci.Si observi ca pluteste

sau

Ai nevoie de:un flacon cu dop, o pompa de bicicleta un suport.gaureste dopul cat sa-ti intre tubul de la pompa toarna 2 cani cu apa in flacon pune dopul cu tubul de la pompa pune flaconul pe suport cu fata in jos si umfla pune o guma la gaura din dop pe tubul de la pompa si umfla

sau

leaga ata de un pachet de chibrit si de celalalt capat la fel apoi intide-l si nu-l atinge de nimic cineva sa vorbeasca de la celalalt capat si va fi super tare!laughing

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Incearca sa iti inunzi vecinul de dedesubt si sa vezi daca iti poate sparge usa de nervi. De ce ar sparge-o? Cand vine la tine la usa sa ii razi din spatele usii inchise :"haha, n-am timp de tine peste ce esti!".
Eu zic ca e un experiment care testeaza rezistenta usii tale.

| kleorys a răspuns:

Uite cum se face apa fosforescenta si ce trebuie : Va trebuie praf de copt, maciulii de chibrite, peroxid de hidrogen(H2O2) si un borcan si uite un link cum se prepara:
http://www.220.ro/documentare/Cum-Sa-Faceti-Lichid-Fosforescent/VBDvNVyzFM/
sper ca te am ajutat;)