Întrebare recomandată | tudor12345678903 a întrebat:

Bună ziua, spuneţi-mi, vă rog, care este diferenţa dintre inseparabilitatea cuantică şi superpoziţia cuantică. Am nevoie de un răspuns avizat. Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plecand de la supozitia ca aveti destule informatii despre cele doua fenomene, nu cred ca se mai impune definirea lor. Ca si diferenta, as spune ca toate starile de inseparabilitate sunt cazuri speciale ale starilor de superpozitie, dar nu toate superpozitiile sunt stari de inseparabilitate.