| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa merg la o facultate in Londra, puteti sa i-mi spuneti de ce acte as avea nevoie si mai precis ce teste trebuie sa dau. Ar fi super sa primesc un raspuns de la cineva avizat sau care a fost la facultate in Anglia. Multumeschappy ( scuzati categoria)

2 răspunsuri:
| EmaTanase a răspuns:

Ca sa ajungi la o facultate de prestigiu ca cele din Londra trebuie sa stii ca ''imi'' nu se scrie ''i-mi''. In fine, trebuie sa stii ca acolo ajung numai copiii inteligenti deci trebuie sa ai medie mare la admitere sa fi un cunoscator de doua limbi straine una dintre ele fiind engleza. Normal ca o sa dai test la admitere, sunt teste de cultura generala, de scriere corect gramaticala, de capacitatile tale de invatatura pe care le-ai dobandit in Romania, dar daca mediata e sub 8, 50- 9, 00 iti zic cu regret sa nu mai visezi!

| axel007 a răspuns (pentru EmaTanase):

Da,imi pare rau pentru greseala de ortografie, dar in Londra nu o sa imi corecteze cuvintele romanesti, ci aptitudinile de limba englezahappy