| Elena523 a întrebat:

Bună ziua, am 19 ani și am terminat acum 8 clase prin programul "a doua șansă".
Am nelămuriri...ma pot înscrie la un liceu profesional dacă nu am dat evaluarea națională? Sau la seral? Este vreo diferența între ele? Ce pot face mai departe? Am nevoie sa ma îndrumați. Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti inscrie la un liceu cu frecventa la zi, fiindca ai depasit cu mai mult de 3 ani varsta clasei a IX-a.
In schimb te poti inscrie la un liceu cu forma de frecventa la seral sau cu forma de frecventa redusa.