| Vernusio a întrebat:

Cand e urmatorul sfarsit al lumii?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Mi-am pus această întrebare zilele trecute și am ajuns la o concluzie, ba chiar mai multe.
Nu putem știi cu exactitate când va urma un dezastru colosal precum : al treilea război mondial, schimbarea bruscă de clima și inversarea polilor, căderea unui asteroid sau cutremure devastatoare.

Adevărul este că, Pământul va înceta să mai existe din nefericire sad, deoarece soarele îl va acoperi. Bineînțeles, nu ar fi un motiv de panica, deoarece exista o distanta de 1 mil. de ani între acest potențial sfârșit.
N-ar trebui să-ți pui această întrebare, deoarece, generația aceasta nu va fi prezentă la acest cataclism, nici următoarele 100.000. Oricum vom muri de bătrânețe/cuprinși de boală.

Ar mai exista un adevăr la fel de trist, din cate am citit din cartea Sf. Ioan. Un mare cutremur de "8 ore" se va adeveri.

Asteroizii nu vor fi o problema pentru planetă, deoarece tehnologia este destul de avansată încât să se poată crea așa numitul "tractor gravitațional", ce poate devia asteroidul de la traiectoria sa, oricât de mare ar fi acesta.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Îmi amintesc că și eu am pus întrebarea asta acum ceva timp laughing Păi de obicei pe Facebook se tot dau, dar sunt conștient că de unele nici măcar eu nu știu.

| Freya1 a răspuns:

Cand este urmatorul sfarsit al lumi? Da am mai murit o data toata lumea si nu stiu eu sau nu am simtit?

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Cam ciudată întrebarea pentru că noi tot aici suntem

| mimi a răspuns:

Sfarsitul lumii va fi cand se va stinge soarele, deci peste multe milioane de ani.

| AminYashed a răspuns:

30 Februarie 2018

| Mareeee a răspuns:

Dumnezeu ştie