| samiZiciPompier a întrebat:

Cand esti certat cu viata, in cele mai grele momente, daca ar fi sa existe ceva care ti-ar putea reda speranta, care ti-ar schimba viata si te-ar face sa uiti, sa doresti, sa zambesti, sa visezi, care ar fi acela? (dau o funda)

Răspuns Câştigător
| MâţulMov a răspuns:

Prietenul meu cel mai bun, o foaie de hartie si-un creion.
As lasa visele sa curga pe foaia de hartie si as vorbi cu prietenul meu cel mai bun si din nou, as lasa visele sa curga din nou...
Intelegi tu, Pompier la ce ma refer?

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

O felatie. Iti dai seama ca asta-i un raspuns idiot, dar n-ai idee cat de eficienta e actiunea in sine. Hai sa fim totusi o mana de filosofi sinceri...

| harciog a răspuns:

In momentul in care esti certat cu viata esti pierdut pentru toti ceilanti caci devii singur si odata ce ai gustat frumusetea singuratatii nu mai e cale de intoarcere caci incepi ce n-ai reusit niciodata, sa te cunosti dar mai ales sa cunosti omul dupa formele tale in fata lui si a ta.Nu mai este nimic fals, nu mai este nimic mincinos si pentru asta omenirea nu are decit un singur verdict;"Bolnav psihic"cu tendinte antisociale.Te vor condamna ca traiesti altfel, te vor condamna pentru ca felul tau de a trai le condamna minciuna dar nu te mai intereseaza nimic decit sa-ti urci golgota ta spre sfirsit indiferent de ce cred unii si altii.

| mgtow a răspuns:

Atunci cand voi fi pe tir va fi implinirea vietii mele sa ma vad sofer pus la condus ore, zile si ani la rand. Daca voi fi suparat si acolo bag o romaneasca de-a noastra cu Angela Rusu si imi reapare zambetul pe buze.

| shadovv a răspuns:

Ratiunea.

| Holocaust a răspuns:

Muzică bună, o foaie de hârtie şi un creion.

| benny a răspuns:

Portofelul plin

| GusWaters a răspuns:

Un film de genul ''The Shawshank Redemption'' sau ''Street Smart''.Sau niste muzica buna.Sau posibilitatea de a fi singur cuc,fara sa fiu deranjat,sa meditez la niste chestii.Dar mi-ar placea atunci si sa scriu,cat mai violent, direct, si scos din mine pe cat e posibil.

| Anita20Peace a răspuns:

Gandul la Dumnezeu si o rugaciune de cateva minute, sincera, ti-ar putea reda speranta in momentele grele sau de cumpana.(asta functioneaza la mine).
O zi buna!

| MireeeLa a răspuns:

Sa imi recuperez parinti...asta ar fichiar frumos dar nu se va intampla.dar nu mai au cum sa se reintoarca pentru ca undeva foarte sus.cred ca sti la ce ma refer.