| anonim_4396 a întrebat:

Cand va fi cutremurul sigur

Răspuns Câştigător
| scriitor a răspuns:

În clipa asta. Peste o secundă. Peste un minut. Peste 10 ani. Mereu. Cutremure se produc în fiecare clipă, dar au diferite intensităţi, marea lor majoritate nu sunt percepute decât de aparate speciale.
Dacă vrei să ştii când se va produce următorul cutremur cu (să zicem) magnitudinea de 8 pe scara Richter, atunci fă şi o delimitare geografică şi întreaba eventual când se va produce un astfel de cutremur în Cuba. Şi toată lumea îţi va răspunde că nu se ştie. Declanşarea cutremurelor depinde de mult prea mulţi factori cât să poată fi determinat cu exactitate momentul producerii lor, pot fi cel mult determinate perioade de timp în care probabilitatea producerii unui cutremur devine majoră.

70 răspunsuri:
| anutzy a răspuns:

O sa fie intr-o zi importanta a lui Hristos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acest cutremul este anuntat ca sa uitam de criza, de saracie sa spunem "sa fim sanatosi sa ne apere dumnezeu mancam ce o fi"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In 2015

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

45 iunie 1988

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cutremurul va fi sambata la sarbatorile de pasti.acest cutremur va porni de la vrancea din bucuresti.scara va fi de 19, 20putere. sa nu va temeti ca toate acestea se va intimpla de pasti in toata romania va fi un cutremur mare aveti grija

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cutremurul va fi sigur in a doua parte a unei nopti cu luna care se afla la inceputul descresterii. Afara copacii sunt abia inverziti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cutremurul nu se poate anunta decat cu cateva secunde inainte.
Asa ca nu va mai faceti atatea griji ca nimeni nu poate sti cand va fi cutremur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum te ciama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand va fi cutremuru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Duminica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt prosti aia care se uita la astia care zic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De 8 grade

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca va fi cutremur. cel putin nu cred ca la mine in oras se va simti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va fi cutremur in seara asta?

| andreea_3766 a răspuns:

Noi nu stim cand va fi cutremurul numai DUMNEZEU stie asa mie una mi-e frica ma rog mereu la DUMNEZEU sa nu ne dea povata asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ieri va fi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De florii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai Dumnezeu stie

| valentynyo a răspuns:

Un cutremur sigur poate fi atunci cand lona este la o altitudine mai mica decat cea normala fata de pamant, si acesta trece perpendiculr cu un vulcan. Ex. Daca afara este luna plina si are o traiectorie perpendicular fata de un vulcan (ori care vulcan de pe Terra), atunci acel vulcan va erupe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand va fi cutremur sigur in vrancea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cutremur poate fi oricand nu pote stii nimeni cand si unde ar putea fi un cutremur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu nici eu! tare as vrea sa aflu.in ultima vreme mi-a fost frica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cutremurul va fi sigur peste un an sun chiar doi si peste cateva milioan de ani va muri soarele.sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand va fi urmatorul cutremur de 8 grade in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Azi...acum...ooo a trecut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca fi fi nici un cutremur doar cand vrea Dumnezeu. El stie cel mai bine sa nu ne gandim la asta ci la lucrurile bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cutremure se produc în fiecare clipă, dar au diferite intensităţi, marea lor majoritate nu sunt percepute decât de aparate speciale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai dumnezeu stieee cand va fi un cutremurlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urmatorul cutremur va fi pe 8 martie 2010