| eusieu001 a întrebat:

Care e semnificatia culorilor?(psihologia omului)

Răspuns Câştigător
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Culorile in sine nu au o semnificatie dar pot sa inspire fiecarui om in parte anumite stari, sentimente.

2 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Se spune că fiecare culoare preferată sau folosită adesea de cineva indică o mică parte din personalitate, dar e doar o presupunere fictivă.

| LolaLoVeCrazy a răspuns:

Rosu=iubire, fierbinte, ardere, agresiv, stop!, periculos.roz=senzual, fetiscana. portocaliu=tomnatec, cald, disponibil, matur intelept.galben=energie, clar, stralucitor, veselie, activ, imaginatie. auriu=intelept, soare, onoare, bogat.verde=natural, calm, odihnitor, tineresc, invidie.albastru-liniste, loial, curat, rece, pace, relaxare.albastru inchis=furtunos, romantic.maro=pamantesc, matur, incredere, zgarcenie. purpuriu/mov=regal, puternic, nostalgie, tristete.gri=siguranta, stabilitate, succes, vechi, iernatic. negru=respevt, putere, rau, gol, mort.alb=inogenta, gingasie, puritate