| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai mare adancime din lume?

16 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Groapa Marianelor din oceanul Pacific, are -11. 022 metri.

| daddy a răspuns:

Groapa marianelor in oceanul pacific pe undeva in japonia daca nu ma insel thinking

| Filip23 a răspuns:

Groapa Marianelor. 11068m. Poti sa masori. Te duci deasupra cu o barca si dai drumul la un ban greu legat cu ata. Dar sa ai si rezerva, sa nu il pape vreun peste. Si sa ai colac sau vesta.

| Alex_7297 a răspuns:

Aproximativ -11630 metri în Groapa Marianelor, Pacific.(din câte îmi aduc aminte)

| Betty a răspuns:

Este in oceanul pacific in groapa marianelor:*

| m4them4tic a răspuns:

Groapa Marianelor-11034m adancime

| zxsds a răspuns:

Groapa Marianelor este cel mai adânc punct de pe suprafaţa Pământului, aflat în Oceanul Pacific şi având 11. 034 m adâncime. Ea a avut în trecut 10. 911 metri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand faci saltul cel mare si te arunci in cer.este adanc, cel mai adanc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Guftfguyggiuyyfrdryh

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Groapa marianelor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai mare adancime din lume nu este in oceanul pacific, este in lacul baikal aproximativ 17 km adincime!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai mare adancime din lume nu este in oceanul pacific, este in lacul baikal aproximativ 17 km adincime!

| cristi_3628 a răspuns:

Cea mai mare adancime din lume nu este in oceanul pacific, este in lacul baikal aproximativ 17 km!

| vio_9642 a răspuns:

Groapa Marianelor 11032M