| Ionutznutzy a întrebat:

Care este destinul oamenilor ca si specie, suntem sortiti autodistrugerii? Oare ne vom schimba vreodata si sa ne dam seama ca am ales un drum gresit ce ne va duce la disparitie? Cum am putea evita asta? Pareri happy

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Au existat milioane de specii pe planeta asta, si 95 % din ele au disparut!
Probabil ca intr-un final orice specie este destinata distrugerii ...fie ca ea este intr-un timp mai indepartat sau mai apropiat!
Poate oamenii prin o sa evolueze intr-un final atat de mult incat sa isi poata schimba aceasta soarta...dar atat timp cat conditia noastra animalica ne ghideaza.nu, nu putem sa ne schimbam destinul!

| Birjaru a răspuns:

Speciile nu sunt sortite autodistrugerii, nu exista nici un indiciu spre asa ceva... faptul ca poate dispar la un moment dat, inseamna cu totul altceva.

| WhiteWolf7 a răspuns:

De unde naiba sa stim noi destinul omenirii? Dar iti dau dreptate, in privnta faptului ca suntem autodistructivi.am poluat in asa hal natura si pe noi insine, incat natura a inceput sa ne dea semnale, sa ne oprim:ninge in state ale Amricii in care nu a nins niciodata, a nins in desert, suntem aproape la inceputu lui noiembrie si afara inca sunt 34-35 de grade.si asa mai departe, deci in principiu vom disparea dn cauza noastra, oricum trebuie sa disparem odata si o data, nu avem nici-un motiv sa ramanem vesnic pe Planeta asta, in primul rand ca nu ne va mai suporta ea, iar in al doilea rand nici macar noi nu ne mai suportam, am inceput sa ne certam din orice ***, sa ne luam la baaie din orice motiv stupid, si lista cntinua, o sa ne dam in cap unul altuia si specia de dupa noi se va intreba cum am disparut noi asa cum ne intrebam noi cum s-a creat de fapt lumea.

| LovKid a răspuns:

Buna!
Soarta omeniri si a speciei noaste depinde numai de noi!
Asa cum unele speci de animale eu disparut din cauza noastra...probabil ca si noi vom disparea.din cauza noastra...s-au din cauza altor motive.
Ce putem face? in acest moment mai avem sanse sa ne revenim.dar foarte mici! cel mai bine este sa incercam macar sa ne facem viata mai buna pe terra.macar cat mai avem de traiat pe ea!
Marte a fost odata ca pamantul...iar pamantul incepe sa asemena din ce in ce mai mult cu marte!
Asta e viata! funda?