| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta intre memorie si gandire?
dau funda!

4 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Memoria e capacitatea de a tine minte ceva si gandirea e atunci cand folosesti acele amintri, te gandesti la ele, credtongue un singur exemplu e asta gandirea e mult prea complicata

| mgtow a răspuns:

Memoria e ca un hard disc care inregistreaza date si le tine salvate si cand gandesti iti imaginezi niste momente din viata, clipe sunete, intamplari, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar tu esti exemplul perfect!

| Eatmygun a răspuns:

Memoria e informatia. Gandirea e procesarea informatiei de catre creier. Asta e diferenta.