| AvalohAlyn a întrebat:

Care-i fericirea cea adevarata?

6 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Nu exista un concept anume. Fiecare isi face definitia lui, pentru ca fericirea are un spectru mare. Dar eu cred ca atingi limita maximala a fericirii atunci cand ai o realizare, cand realizezi ca viata ta prinde un scop. De asemenea, o mare parte din fericire vine din partenerul de viata, de asta nu alegi oamenii cu ochii inchisi.

| Celcestietot a răspuns:

Raiul. Spune tu că nu este așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când îl ai pe Hristos în viață

(Să nu vină atei să mă contrazică )

| Florin9Florin9 a răspuns:

Pentru unii banii
Pentru alții să aibă o familie.
Etc.
Depinde de gândirea fiecăruia.

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă te gândești obsesiv la Cristos asta înseamnă că îl ai în viata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Nu cred că ai înțeles întrebarea.E de fapt atunci când crezi în Cristos și știi că într-o zi vei merge în rai.Acum nu e păcat dacă crezi în Dumnezeu și El nu există, dar e mare păcat când nu crezi în El există