| 8426088 a întrebat:

Ce e fericirea adevarata? fundita

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Cred ca e iubirea, succesul, familia prietenia

11 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Viata.

| LolaLollita a răspuns:

Fericirea adevarata e intotdeauna o clipa. Mai mult n-ar putea indura firea omului, care deseori, intr-o viata de multi ani nu are norocul sa intalneasca nici clipa aceasta, nici macar sa se apropie de ea.
Asa spune Liviu Rebreanu. Si sunt de acord cu el.

| SimonaCristina a răspuns:

Fericirea adevarata este darul lui Dumnezeu. Nu toti pot fi fericiti! Trebuie sa pretuim tot ce avem!
SANATATEA, SUCCESUL, IUBIREA, CUNOSTEREA! LISTA E LUNGA... FUNDA?

| Delicacy a răspuns:

În momentul de faţă, o cafea...

| TheStory a răspuns:

Depinde. Fericirea are mai multe forme.

| CannbalCorpse a răspuns:

Familia, prieteni.

Răspuns utilizator avertizat
| Deliα a răspuns:

Este atunci cand esti implinit complet ca om. FUNDA?

| Chronicles a răspuns:

Odată, într-o discuție despre fericire, Confucius spuse:
- Ești fericit atunci când ești înțeles de cei din jurul tău.
Atunci când cei din jurul tău te iubesc, aceasta este o mare fericire.
Fericirea adevărată, însă, este atunci când iubești tu…

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Fericirea adevarata apare cand stii ca esti util, ca apartii de ceva si esti apreciat, iubit.