| lovethesky a întrebat:

Care-i scopul vietii noastre pe acest Pamant?

40 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Reproducerea.

| Mădă0611 a răspuns:

Ne nastem fara scop, dar odata nascuti primim unul, perpetuarea speciei.

| Hombre a răspuns:

Nici un scop, suntem supusi aceleasi proces ca celelate specii, lupta pentru supravietuire.

| Narcis2007 a răspuns:

Sa ne gasim un scop...si pe langa asta sa ne dam mai departe genele

| NoOoD a răspuns:

Sa intemeiem o familiewinking

| Bog312 a răspuns:

Scopul vietii e sa ne bucuram de ea.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Sa punem gresie si faianta

| ColorfullColors a răspuns:

Sa iubim.
Si sa ne traim viata ca si cum singurul scop ar fi sa fim fericiti.

| Swan39 a răspuns:

Nu avem un scop; trebuie să ne creăm noi unul.

| Scarbo a răspuns:

Sa ma nasc ( asta am facut ), sa traiesc ( am facut si inca fac ), si sa mor ( sunt sigur 100% ca o pot face si pe asta, asta da optimism, nu crezi?

| sublime89 a răspuns:

Scopul vietii noastre pe acest Pamant e sa ne gasim un scop.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Sa punem macar de 3 ori fiecare intrebarea asta pe TPU la Stiinta si Filosofie.

| Musique a răspuns:

Când te vei simți împlinit, îți vei da seama care a fost scopul tău.
Baftă!

| lollipops a răspuns:

Sa nu fac diabet...scopul meu.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Mădă0611):

Aici intră și violul?

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa iubim, sa ajutam, sa ne remarcam, sa ne bucuram de lucrurile marunte ale vietii!

| mODIN a răspuns:

M-am saturat de intrebarea asta tampita.Scopul vietii ESTE SA TRAIESTI! Nimic mai complicat.

| godge a răspuns:

Scopul ti-l faci singur.Nu e exista un scop general cum nu exista nici un model general de om care sa aiba sentimtele X, Y, X in proporite de A%B%C%. Scopul si-l face omul si acesta difera in functie de personalitatea unica a fiecaruia.

| Hombre a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Corect si sa vopsim cu lavabil.

| Hombre a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Astept iubirea ta.winking

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Hombre):

Te dai la mine?laughing

| Hombre a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nuuuuu, pe langa tine. laughing

| lovethesky explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Eu stiam ca asta este o activitate, nu un scop... thinking

| OnuOnulică a răspuns:

Nu avem un scop...ne naștem și apoi murim.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Dap, pune si crima; si cum suntem o societate civilizata, ar trebui sa fie si pedeapsa cu moartea pentru violatori, pedofili...

| Wøodenpints a răspuns (pentru Mădă0611):

N-ai înțeles. Violul e tot pentru perpetuarea speciei.
După ce-o violez pe una pot să bag scuza cu "știi pisi, am perpetuat specia."

| Sethu a răspuns:

Unii filosofi zic ca este fericirea, altii cunoasterea.Traim in era informatiei dar nu suntem in stare sa raspundem la intrebarile de unde venim, cine suntem si unde ne indreptam? Ne afundam doar in ipocrizie si ne credem atotstiutori.Cred ca nu avem numai un scop pe pamant, avem mai multe.Dar daca te referi de ce suntem aici? de ce am fost creati? pentru ce am fost creati? nu stiu! suntem prea mici, poate vom stii, poate nu. Oricum citeste mai multe, evolueaza din toate punctele de vedere, umpleti timpul cu lucruri destepte.Bafta!

| Mădă0611 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Am inteles, dar aia poate sa te felieze si sa spuna "stiti? era un pericol pentru omenire, un pericol pentru "perpetuarea speciei.""

| Wøodenpints a răspuns (pentru Mădă0611):

Nah, doar dacă omori oameni ești pericol pentru perpetuare.