| yamamoto a întrebat:

Care sunt cele mai mari 3 religii din lume?

Răspuns Câştigător
| mariusres a răspuns:

Iudaismul abia are vreo 14 milioane de adepti in intrega lume. De ce e considerata o religie mare? Ca asa zic evreii de la Hollywood? Cel mai mare numar de adepti ii are crestinismul (2 miliarde 100 de milioane), urmat de islam( 1 miliard 500 de milioane care vine repede din urma si in curand va depasi pe crestini ca numar de credinciosi). A treia categorie nu e religie: seculari, agnostici, non-religiosi, atei ( 1 miliard 100 de milioane). Si lista continua...http://www.adherents.com/Religions_By_Adherents.html

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Budhismul, islamismul, crestinismul

lolita
| lolita a răspuns:

Bula a raspuns deja

cristian
| cristian a răspuns:

Iudaismul
Crestinismul
Islamismul

| georgesur a răspuns:

Dupa numarul de adepti, avem in ordine descrescatoare:
Crestinismul, Islamismul, Hinduismul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa studiati biblia. e foarte grea, una e sa citesti si alta sa intelegi.nu conteaza care a fost prima religie sau care e ultima conteaza adevarul.respecti cele 10 porunci? aceea e religia adevarata. DANA. DANA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ortodoxismul catolicismul si PROTESTANTISMUL.
Atea-s Fratilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care sint cele 5 mari religii ale lumii