| anonim_4396 a întrebat:

Carui stat ii apartne ANTARTICA

11 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Momentan l-au impartit baietii astia

http://1.1.1.3/......ap_510.jpg

Oricum, antarctica ar fi un continent mult mai interesant daca nu era acoperita de metri de gheata. daca era intr'o zona mai temperata arata ceva de genu asta
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b7/AntarcticBedrock.jpg

| ChioruL14 a răspuns:

"Antartica" e continent in pl.a mea

| Deedeek a răspuns:

Cititi si voi, fratilor, inainte sa aberati care cum va taie capul! Antarctica de fapt e impartita intre mai multe state. Cele mai importante sunt SUA si Norvegia. Alte tari au si ele ceva teritoriu acolo, dar nu sunt foarte insemnate.

| Deedeek a răspuns:

Imi pare rau, marite, daca termenul de "stat" ti se pare jignitor. Ai putea acum sa te duci sa faci petitie la Guvern sa schimbe in Constitutie faptul ca Romania nu e un stat democrat, ci o tara democrata. Tara e termenul vulgar (daca ai idee ce inseamna asta) de a denumi un stat. Esti putin informat, google mai mult si ai sa vezi in mod special...

| Deedeek a răspuns:

Felicitari, mexicanule. N-are rost sa ma cert cu tine pe tema asta, e inutil. Nu am auzit niciodata de Tara Americii, dar cu siguranta o sa-mi insusesc termenul si-o sa fiu luat la suturi pentru asta. Si daca tot pomeneai de filozofie, citeste si tu ce-a spus Aristotel cand era el mai putin putred decat e acum. Si se stie foarte bine (sau cel putin ar trebui) ca el a fost cel care a pus bazele acestui concept de "stat". Daca tu intalnesti termenul de "tara" in toata opera lui, eu imi dau pantalonii jos din varful blocului.

| Deedeek a răspuns:

Ok, te cred pe cuvant. Un sfat prietenesc: chiar daca ai trait 11 luni in Mexic, invata gramatica limbii romane. O sa te ajute mult in viatahappy

| BarBye a răspuns:

Abtartica e continent happy

| Anon1mxD a răspuns:

A 10 Tari ..nu mai stiu bine care. iata cateva dintre ele : Franta, Norvegia, Brazilia, Rusia, Peru, Argentina, UK..Cred ca si SUA, Canada & Suedia. ultimele 3 nu e sigur..primele 7 Ft sigur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu apartine nimanui, daca se dezgheata si gasim petrol se duce iar pe mana statelor unite.Gasesc ei un motiv, un pinguin kamikaze deturneaza un avion, sau detin fecale de distrugere in masa, gasesc ei o metoda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine, nici macar nu exista ce ai scris tu acolo, doar AntarCtica.

| PiratulJack a răspuns:

Este continent. Pe acest continent mai multe state isi au baze.