| AvalohAlyn a întrebat:

Cautati fericirea? Ati gasit-o? Atingerea fericirii e idealul suprem pentru fiecare om?

Răspuns Câştigător
| Anca6991 a răspuns:

Nu caut fericirea. Ori de cate ori ajungi sa obtii ceea ce vrei, apare o alta dorinta ce umbreste satisfactia si fericirea dupa care am tanjit atata timp.
Chiar daca nu o caut, ma mai gaseste ea in unele momente.
Despre idealul suprem nu prea stiu ce sa zic, caci inca nu am descoperit un motiv real si palpabil al vietii, dar pot spune ca in existenta asta "zbuciumata", doar aspiratia la fericire ne ghideaza drumul!

11 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

N-o caut. Daca am parte de ea, ok, daca nu, tot aia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Astept sa ma gaseasc ea pe mine, nu e bine sa fortezi nota.

| Drimmero a răspuns:

Normal ca imi caut fericirea. De gasit inca n-am gasit-o in totalitate. Este idealul suprem al omului comun, geniul se exclude de aici!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Nu stiu. Si da happy

| J0B0MAT a răspuns:

Dwa.
Nup.Se ascunde bine laughing
Eu cred că da.

| Idkidk a răspuns:

Nu o caut, că am găsit-o. smug Şi da.

Răspuns utilizator avertizat
| Dugalle a răspuns:

Cautati fericirea? M-am lasat. Acum lucrez la a deveni fericit cu ceea ce am.
Ati gasit-o? Evident ca nu.
Atingerea fericirii e idealul suprem pentru fiecare om? Depinde de om. Nu toti au idealul asta suprem. Altii il au sa il slujeasca pe Dumnezeu sau sa fie putred de bogati. Fiecare cu ale lui.

| MJo a răspuns:

Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. (Burton Hills)
Sau asa ar trebui sa fie. Insa pentru noi a devenit o obsesi si, in loc sa ne bucuram de ceea ce avem, sa invatam din fiecare experienta. cautam ceea ce avem deja. Si nu'mi spune ca n'ai 1 milion de euro. Exact ca si ochelarii bunicii, care erau pe nas, iar ea ii cauta in toata casa.

| HeisenbergBB1 a răspuns:

Toti alergam dupa fericire da nu e ceva permanent.In viata avem parte si de fericire si de dezamagire \tristete.Asta-i frumusetea.

| MrChicken a răspuns:

Da. Nu. Da.