| Parintele a întrebat:

Ce ar face D-zeu Budha si Allah daca s-ar intalni?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

In primul rand ca nu exista niciunul, si in al doilea rand nu exista niciunul... etc

19 răspunsuri:
| Kyky a răspuns:

Interesata intrebare, dar multe scrieri sustin ca nu exista mai multi dumnezei, ceea ce ne face sa credem ca D-zeu, Budha si Allah (in limba araba inseamna Dumnezeu) sunt una si aceeasi persoana (asta daca se pot numi persoane).
Cel putin asta e interpretarea mea. happy

| maryana5 a răspuns:

Ti-ar sterge tie intrebarile stupidebatting eyelasheshee hee

| cosima11 a răspuns:

Dumnezeu este UNUL pentru toti happy

| giovana a răspuns:

Doara este unul si acelasi Dumnezeu si Allah si Yahve. Budha, ma tem ca e un profet...sau nu? happy

| LCD a răspuns:

laughing ce intrebare. buna buna asta!
d-zeu, budha si allah?
nu exista decat d-zeu! unii il numesc altfel sau il vad altfel.
atat.sa nu crezi ca sunt 3 divinitati

| Verdunkleten a răspuns:

Ménage à trois

Răspuns utilizator avertizat
| giulia_6563 a răspuns:

De cand sunt eu am fost invatata ca exista un singur dumnezeu pentru toti, deci budha, allah si multi altii nu exista aceste nume in alte religii inseamna tot dumnezeu, deoarece nu toti suntem romani si il numim dumnezeu, fiecare natie il numeste intr-un fel si fiecarui popor i-au fost atribuite niste legi date de elpentru a fi respecatate.chiar daca fiecare stat are cultura, religia mlor, idoli etc.tot l un dumnezeu se inchina.

| ~kostynela~ a răspuns:

exista doar Un singur Dumnezeu si ink ceva:tu chiar nu ai ce face si pui tot felul de intrebari tampite?/:-)

| danutsik a răspuns:

Ar juca barbut laughing
glumesc... exista doar 1 dintre ei... si acela este cel dintai DUMNEZEUwinking

| zeenath a răspuns:

laughing)
D-zeu si Allah este acelasi! Allah este numit si in Biblia care a fost scrisa initial in ebraica si aramaica! Budha a fost "un ganditor " si nicidecum un profet trimis de D-zeu! Iar cum a spus anonimul despre provenienta crestinismului si islamului este putin eronata ideea! 1. iudaismul = dat dupa numele iudeilor, crestinismul paratut la aprox 400 de ani dupa Cristos = numele religiei dat dupa numele lui Isus, islam= tradus din lb.araba inseamna supusiil lui D-zeu Allah( musulman = supus lui Allah)! Supusi lui D-zeu erai si inaintea trimiterii Torei cat si inaintea Evangheliei! Isus a avut religia lui Avraam, a lui David ( cele 12 semintii). Avraam nu a fost nici iudeu si nici crestin, a afost supusul lui D-zeu! Profetul Avraam are o mare legatura cu Ca'aba, locul de pelerinaj de la Meka, Arabia Saudita unde se aduna milioane de musulmani! iar m-a luat gura pe dinainte!laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar bea o bere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu tongue, Allah este Dumnezeu (Crestinismul si Islamul deriva in Iudaism), iar Budha (care a trait intre 563-483 i.Hr.) i-ar ignora, asa cum i-a ignorat atunci cand a trait

| Alinaga a răspuns:

Pai inainte sa pui intrebari idioate ar trebui sa stii ca dumnezeu=allah iar budha este un OM ca mine si ca tine intelegi? deci buddha in fata lui dumnezeu si ar plati pacatele comise pe pamant. asta pentru cultura ta generala tine minte si nu mai confunda ca budhha nu are nicio legatura cu zeitate divinitate sau alt substantiv de genul asta

| . a răspuns:

Daca s-ar intalni cu cine? Cu mine? devil I-am baga sub masa ca astia nu-s prieteni cu sticla cum sunt eu. laughing

| LiceeancaBella a răspuns:

Cum ati putut sa dati funtita la acel raspuns?:o Nu exista 'Budha' si 'Allah'.dar sincer si nu ma indoiesc. exista Dumnezeu!

| Xfactor_2745 a răspuns:

Ar juca Counter Strike iar d-zeu le arda head shot la toti!

| thespy a răspuns:

Ar infiinta un partid! tongue

| dona a răspuns:

Este una si aceeasi persoana