| modestul a întrebat:

Ce credeti? Sunt prea multe lucruri ciudate care atentioneaza ca ceva se va intampla in 2012 si toate aceste lucruri sunt total diferite unul fata de celelalte. Avem alinierea Soarelui Pamantului si a Lunii, apoi avem calendarul precis al mayasilor care se opreste ciudat si brusc in 2012 apoi avem planeta Nibiru care se spune ca se va ciocni cu Pamantul apoi mai avem polii care se vor inversa tot in 2012, clarvazatorii care spun ca nu mai vad nimic dincolo de 2012, apoi avem centura fotonica prin care va trece Pamantul.Sunt totusi prea multe.

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Stai linistit. Sfirsitul lumii a mai fost prezis de multe ori pina acum. Si lucrurile merg inca inainte. La fel va fi si cu 2012. Sunt sigur ca pe 31 decembrie 2012, te vei distra copios de Revelion la vreun party, fericit ca nu ti-a venit sfirsitul ceva mai devremehappy.

| cristi202 a răspuns:

A, am uitat un lucru: se va intimpla asa cum am zis, daca nu cumva iti va fi sfirsitul prin vreun accident sau vreo boala. Eu am cunoscuti, si intotdeauna m-am infiorat cind am auzit de moartea lor, care azi erau, iar peste citeva zile, saptamini sau luni auzeam ca sunt morti. O prietena in vara era OK, in toamna a facut cancer la ficat, si in februarie nu a mai fost. O femeie, o cuostiinta pretuita de multa lume, pentru ca era o fiinta extraordinara, a murit intr-un accident de masina. Un prieten, mort prin stop cardiac. Si lista ar putea continua. Si totii au murit mult inainte de "termen". In 39 de ani, am vazut multe din astea incit sa inteleg cit de subtire e firul vietii. Asa ca, da, vei petrece de Revelion in 2013, insa doar daca pina atunci nu iti va fi venit sfirsitul tau personal.

regis
| regis a răspuns:

Alinierea Soarelui, Pamantului si a Lunii? Pai astea din cate stiu se aliniaza destul de des, eclipsele fiind rezultatul unor asemenea alinieri (ceea ce nu inseamna ca doar atunci cand eclipsa este vizibila se intampla acest lucru). Deci este normal ca acest lucru sa se intample de mai multe ori in cursul anului 2012. Calendarul precis al mayasilor se termina brusc in 2012? Al meu se termina brusc la 31 decembrie 2010... De ce m-as teme mai mult de calendarul unui popor care facea sacrificii umane pentru ca Soarele sa rasara a doua zi? Despre Nibiru nu stiu mare lucru, decat ca atunci cand am auzit prima data de ea se spunea ca din 2009 va deveni vizibila cu ochiul liber. Suntem in 2010 si inca nu mi-a aratat-o nimeni happy. Despre inversarea polilor sunt destule teorii, unele dintre ele bazandu-se tocmai pe trecerea acestei planete prin apropierea noastra. Cum planeta nu a aparut inca si dovezi stiintifice cu privire la aceasta inversare nu exista, cred ca suntem departe de o certitudine a producerii acestui eveniment in 2012. Si chiar daca s-ar produce, nu stiu ce implicatii ar putea avea, ma gandesc ca nimeni nu se sperie de o intoarcere cu 180 de grade a acelor de busola. Ce ma mira cel mai tare e chestia cu clarvazatorii, care stiam ca sunt ocupati cu cautarea Elodiei, nu stiam ca au timp de cercetat centurile fotonice.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Avem ceva, avem altceva, avem încă ceva. Le-ai verificat tu, sau doar le-ai citit pe Internet? Nu ştiu, dar dacă crezi toate idioţeniile care sunt spuse de nişte idioţi doar ca să devină celebri, atunci e de rău. Nibiru nu există, calendarul mayaş nu se termină în 2012 ci doar se termină un ciclu de vreo 300 şi ceva de ani, după care începe un altul, cât despre alinerea planetelor... undeva vezi că se aliniază tot Universul, altundeva vezi că se aliniază Calea Lactee, tu spui că se aliniază soarele, pământul şi luna. Care e până la urmă?

| karellen a răspuns:

Asa e, sunt prea multe prostii debitate de mult prea multi

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Fara suparare, de ce tot pui intrebari legate de 2010?happy

| fleser a răspuns:

Sfarsitul il facem noi cu mana noastra! incet si sigurlaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia astept sa vina anul 2012 ca sa ajung mai repede in Rai happy laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ai un raspuns de la o somitate, care nu stie cum il cheama cu buletinul in mana, dar viseaza distractii si viata la maxim.mai rau. vrea sa se indragosteasca, fiindca nu a vazut negru in fata ochilor niciodata. e o logica nu? ce 2012, ce nibiru?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca e iportant sa ne punem intrebari si sa incercam sa gandim pozitiv happy. Cu totii la fel ca si planeta si intregul univers, suntem energie. Si e demonstrat. Logic, gandurile pozitive atrag intamplari pozitive big grin Doreste-ti sa se intample lucruri frumoase dar incearca sa le si vezi pentru ca nu de fiecare data se "ascund" dupa o masca frumoasa...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

App de clarvazatori...si azi trebuia sa inceapa al treilea razboi mondial, cica... daca s-ar fi intamplat femeile ar fi primit pusti iar barbatzii pushtoaice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate sunt multe dar toate sunt neadevarate.
Adica trebuia sa murim de 4 ori s-a anuntat in 2009 2007 2003 chiar si in 2010 asa ca nu mai crede in astia dela televizor sau ma rog unde ai auzit.Pa pa.

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Pfflaughing
2012.
ceo` fi o fi

| alina_7697 a răspuns:

Owoooo! Calmeaza-te ca nu o sa se intample nimic in 2012. Este decat o poveste pe urma caruia s-a mancat o paine. Calendarul mayasilor de fapt nu exista. Inca o poveste dupa urma caruia s-a mancat o paine. Se zice ca Vatican au cele mai mare secrete ale lumi, daca este adevarat de ce Vaticanul nu a zis nimic in legatura cu anul 2012, dupa ce s-a zis ca Vaticanul stie precis daca in 2012 o sa murim. Nu este adevarat ce se zvoneste, asa a fost si in 2000, si au trecut 10 ani de atunci si nu s-a intamplat nimic. Intradevar este povestea cu apocalipsa ca in anul 2000 o sa se sfarseasca lumea. Nu este adevarat, dar este adevarat ca in anul 2000 apocalipsa a inceput cu adevarat. Asa ca nu te panica. Intra si citeste afrimatiile lui Columb, cartea Diavolului, afirmatiile lui Nostradamus si Arhimede, si ai sa vezi ca nu o sa se intample nimic. Totul este decat o joaca! Succes :*

| Izzaya a răspuns:

Sunt multe, dar asta nu inseamna ca in 2012 va sosi sfarsitul lumii; va fi, stiu, dar nu stim nici noi cand...

| ark a răspuns:

Chill, n-o sa se intample nimic. De fapt ce spui tu acolo nu prea are logica...
"Avem alinierea Soarelui Pamantului si a Lunii" - ti se pare ceva anormal? Cand sunt eclipse de Soare sau de Luna cum crezi ca-s aliniate cele 3 corpuri?
"apoi avem calendarul precis al mayasilor care se opreste ciudat si brusc in 2012" - o simpla coincidenţă
"apoi avem planeta Nibiru care se spune ca se va ciocni cu Pamantul" - asta e o mizerie ieftina care circula pe net. Citeste aici care-i toata treaba: http://en.wikipedia.org/wiki/Nibiru_collision
"apoi mai avem polii care se vor inversa tot in 2012" - polii nu se vor inversa prea curand, lucrurile astea nu se intampla peste noapte
"clarvazatorii care spun ca nu mai vad nimic dincolo de 2012" - mda, clarvazatori... sigur /:)
"centura fotonica prin care va trece Pamantul" - alta aiureala, citeste aici http://en.wikipedia.org/......hoton_belt
Asa ca relaxati-va astia care credeti in aiurelile astea cu sfarsitul lumii :).