| rocsytza a întrebat:

Ce descoperiri stiintifice s-au facudt in anul 1860...si cevalaughing funda

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Exista pe net un calendar al tuturor descoperirilor de-a lungul timpului. Tasteaza pe Google "Anul 1860".

| ShadoW_1795 a răspuns:

1866-Alfred Nobel inventează dinamita.
1868-Chimistul rus Dimitri I. Mendeleev descopera legea periodicității proprietăților chimice ale elementelor
1869-Chimistul rus Dimitri I. Mendeleev publică prima clasificare științifică a elementelor chimice, cunoscută sub numele de tabelul periodic al elementelor