| Hdhdj a întrebat:

Ce drog credeti ca e mai periculos? Heroina sau Cocaina? Si care e mai scump? Intreb asta pentru ca m-am uitat la serialul Narcos si sunt disperat de Pablo Escobar

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Cocaina e mai scumpa.De asemenea nu are un efect indelungat, ci chiar destul de scurt si nici intens.
Heroina creeaza mai usor dependenta.
Dependenta aceea e in special fizica.
De asemenea daca esti dependent de heroina, nu poti rezista mai multe de 6(uneori 8) ore fara sa iei din nou.
Heroina omoara mai multi oameni decat cocaina.

7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Heroina e mai periculoasa iar cocaina mai scumpă

| SG1995 a răspuns:

Heroina e mai periculoasă, dar mult mai ieftină, cocaină poate costa 100 de euro gramul, pe când heroina costa cam în jur de 20 de euro. Totuși cumva am zis heroina e mai periculoasă, depedența de heroină se poate instaura de la primele doze, și are cel al dracu sevraj, dacă scapi cu viață consumul de heroină, vei rămâne multă vreme depedent de metadonă și cu sechele emoționale și fizice. Cocaina în mod similar cu cofeina are un efect energizant, iar efectul unei doze de cocaină (așa numita linie) poate dura până la 12 ore. Atât coxul cât și dava cum mai sunt numite aceste droguri în limbaj urban îți schimbă chimia creierului și te pot afecta pe termen lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cocaina e mai scumpa: Cost: 60-100 euro pe gram (cf. raport ANA)
Heroina: (30 lei pe bilă – stradă VS 9 euro pe bilă – raport ANA)

TOATE drogurile sunt periculoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da e normal, unii se multumesc sa fie fani Sile Camataru, altii vor mafioti internationali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Heroina omoara mai multi oameni decat cocaina."
Normal, mai multi isi permit sa cumpere heroina; doar vedetele cumpara cocaina.

| troleibuz a răspuns:

Heroina creeaza dependenta de la prima utilizare si sevrajul te face sa te zvarcolesti de durere. Cocaina e doar energizanta, toate vedetele consuma.

| MudaHeg a răspuns:

Nu cred că există o comparației între droguri. Unora le place heroina, altora cocaina, e după gustul fiecăruia, dacă știi ce zic! e în funcție de ce ne place, nu ce ne face, căci bine, oricum nu ne faace nici un drog.